Yamaha FJ 1200 (1991)

Vlastník Denny19
Vloženo 16.1.2013
Aktualizováno 23.4.2013

Těžká silná motorka, no prostě tank na dvou kolech :) Asi není vhodná úplně pro začátečníky, ale já jsem se s ní taky popral :)

První dojmy - První dojmy z jízdy byly pro mě hrozný, ale to jenom díky tomu, že to je moje první motorka. Nejhorší byla asi manipulace na místě, ale když se rozjela a tak se mi po pár kilometrech ovládala až překvapivě lehce.

Doplňky na motorce - vyšší plexi, 3 kufry, vyhřívané rukojeti, tankvak, GPS, digitalní tachometr

FJéčko jsme si přivezli na začátku března 2012. Byla v totálně zanedbaném stavu, snad ani ne že by byla omlácená, ale všude zašlá špína, motor pod vrstvou bordelu nebyl ani pomalu vidět. Tak jsme jí s tátou začali dávat postupně dohromady. Původně to byla jeho motorka, ale on si pak pořídil FJRko a tuhle jsem po něm převzal já, protože nám bylo líto jí dávat pryč, když na ní byly měsíce práce, aby to vypadalo jako motorka. V polovině října 2012 jsem si konečně z brigád našetřil na řidičák a začal jsem se na týhle těžký potvoře učit. Najezdil jsem sice jenom pár set kilometrů, ale můžu říct, že jsem nečekal že si na ní tak dobře zvyknu.
Brzdy jsou dostačující, aspoň pro mě. U zadní brzdy se člověk nemusí vůbec bát, že by se hned kousla. Ta naše má 89KW, takže výkon je pro tuhle cestovní krásku dostačující, člověk nemusí skoro vůbec řadit. Je to US verze, takže má tachometr v mílích, na což jsem si nezvyk ani já ani táta, tak jsme to vyřešili přídavným digitálním. Až budu mít naježděno víc, určitě sem nějaké postřehy doplním :)
Tady je video kde je tak trochu průběh jejího znovuzrození, protože "připravená na sezónu" podle inzerátu určitě nebyla :)

kubik1
kubik1 napsal 31.03.13 v 20:26 10b.

Určitě se ti odmění za znovuzrození

Torque
Torque napsal 27.02.13 v 18:21 10b.

Udělal jsi dobře, že jsi šel do týhle mašiny! S tátou jste ji krásně zpravily a teď už jenom jezdit. Za 10b.

Denny19
Denny19 napsal 04.02.13 v 17:26

ty znáš předchozího majitele? jinak Vám všem moc díky a také přeju spoustu šťastně ujetých kilometrů :)

Raptík
Raptík napsal 03.02.13 v 16:06 10b.

Tak koukám, že tahle motorka se dostala do dobrých rukou!! Přeju spoustu pohodových kilometrů!

xt550
xt550 napsal 01.02.13 v 06:33 10b.

Jako majitel nemůžu než dát plný počet