Jawa 250/353 Kývačka (1958)

Vlastník rohlicimuz
Vloženo 10.6.2012
Aktualizováno 19.11.2015

Ambassador Černo-šedé provedení kývačky z roku 1958

První dojmy - První dojem byl takový, že to byla kupa šrotu.

Celkem náhodná koupě když jsem se jel podívat na něco jiného,spolu s ní jsem si domů přivezl ještě jednu klasickou červenou dvěpade ale v hodně špatném stavu a jednu 175/356 stav taky nic moc ale skoro kompletní-motorky stály pár let na dešti, některé díly byly ale v suchu v garáži a je to znát na jejich stavu.Motorku se pokusím zachovat pokud to bude možné i když koroze tam je,uvidíme co s tím udělá vapka a Tempo,některé díly jako řidítka a ráfky vyměním za nějaké zachovalejší. Jednou časem třeba udělám kompletní renovaci ale chci se tomu vyhnout, to se dá udělat kdykoli a původní stav už nikdy nevrátím..

12.6.2012
Lak jsem vzal tempem,s celkem dobrým výsledkem,povedlo se mi i nastartovat motor,ted už jen dokoupit lanka a vyčistit totálně vyrezlou nádrž.
3.7.2012
Sehnal sem jiný karburátor a vyměnil kondenzátor teďka holka běží jak má,mám z ní radost.
Tady je vidět koroze uvnitř nádrže:

Prolis loga na nádrži ení ani vidět!

Po odrezení kyselinou citronovou byla nádrž jako cedník :( naštěstí se mi povedlo přes inzerát sehnat stejnou v dobrém stavu.
Tady je již namontovaná,takže v celé kráse s novou nádrží

bajty
bajty napsal 27.10.17 v 21:18 10b.

parádní strojovna

PajkaLS
PajkaLS napsal 16.07.15 v 15:23 10b.

Krásný Ambassador!

Taky jsem jeden kousek nedávno pořídil, ale já se renovaci asi nevyhnu (možná ještě letos). Celkově máš moc pěkné stroje, škoda že bydlíš tak daleko, stavil bych se na besedu.

rohlicimuz
rohlicimuz napsal 19.07.13 v 18:47

V roce 1957 a 1958 se montovaly obě provedení.

fidlimydli
fidlimydli napsal 19.07.13 v 03:35

Opravdu 1958? Všude píší, že rybiny a otevřené sání končilo v 57. Jinak samozřejmě pochvala za záchranu krásné mašiny.

KATO666
KATO666 napsal 08.08.12 v 13:34

AHOJ CHLAPE - JASNÝCH 10 b !!!