Honda CBR 900RR Fireblade (1996)

Vlastník Milunie
Vloženo 3.5.2012
Aktualizováno 5.10.2012

Honda Honda, tu má každej Tonda... a já
První čtyřválec mojí stáje. Je vidět, že už lecos pamatuje (sem tam nějaký ten škrábaneček na plastech se najde), ale všechny podstatné součásti jsou v pořádku a jeho 4V srdíčko sviští jako motorová pila.

A proč jsem si tohohle veteránka vlastně pořídila? Tak nějak jsem zatoužila okusit chuť silného čtyřválu se supersportovním posezem... A vzhledem k tomu, že už nějaký ten stroj doma mám, jedním z kritérií výběru byla i relativně nízká cena. No a v tomto kontextu splňoval tenhle Fárik moje požadavky dokonale.
Když jsem ho prvně uviděla, srdce mi posmutnělo, protože předchozí majitel nejspíš neznal slovo "hadr", "jar", ani "Cleanchem"... Ale podstatné bylo, že motorově a konstrukčně bylo vše OK (jak uznal můj osobní zkušený technik) , takže jsem si ve finále udělala radost a odvezla si nového miláčka v dodávce.
Jako dárek dostal nové gumy Bridgestone Battalax BT016 a nový držák chladiče. Také jsme museli sundal laďáček, protože pokud jsem ho nechtěla někde cestou ztratit, bude třeba přenýtovat. Také přední tlumiče bude třeba oservisovat, pravděpodobně vyměnit olej a lépe seštelovat. Páč za současného stavu svůj účel moc neplní...
Ale celkově vzato, absolutně nelituji a svůj původní záměr ho eventuálně po sezóně zase prodat, když mi nebude vyhovovat, pravděpodobně neuskutečním. Přes svou váhu 205 kg je lehoučký jako péříčko a v zatáčkách sviští jak štika v rybníce.
V porovnání s dvouválem je to úplně jiná kávička, ale to jsem právě chtěla vyzkoušet. Ve spodních otáčkách je to v porovnání s 2V samozřejmě lenochod, ale je výkon plynule narůstá a můžu říct, že slušně táhne opravdu v celé škále rychlostních stupňů, i když u toho nenadělá tolik rámusu
Co se týče posezu, ten mi vyhovuje tak do 150 km. Pak už začnu cítit každý sval v zádech a po 250 km je to totální mučící nástroj. Ovšem sedačka je v porovnání s Raptorem pohodlná velice. Měkká a široká, prdelka si jen vrní.
Zatím jsme spolu celkem najeli necelých 400 km. Rozhodně mám co objevovat, páč je to pro mě zase nový typ mašiny s mnou naprosto nevyužitými možnostmi (zatím ).

Lubos92
Lubos92 napsal 16.12.13 v 20:58

Moc pěkná .

lukocbr
lukocbr napsal 13.05.12 v 19:49

neni co dodat 10b jasnych

RickVFR
RickVFR napsal 13.05.12 v 12:32

Tak toto sa mi velmi páči. Dievča za takýmto strojom je pekné vidieť. Sila CBR 900 RR dokáže dvihnúť adrenalín v krvi! Je to superšport 90tich rokov. Tak si ho užívaj naplno. Moc vám to spolu pasuje. Prajem ti vela pohodovích kilometrov v jej sedle a ako inak k tomu posielam jasných 10 bodov

Pája13
Pája13 napsal 11.05.12 v 19:00

Parádní kousek.Ať ti dělá jen a jen radost.Posílám 10 b.

Romn
Romn napsal 08.05.12 v 12:34

hezka mašina i panička ...sluši vam to...