Jawa 250/353 Kývačka (1957)

Vlastník rohlicimuz
Vloženo 2.5.2011
Aktualizováno 19.11.2015

Dvěapůla kterou kdysi měl můj děda,ovšem ta skončila jako traktůrek o pár vesnic od nás,už z ní nic nezbylo-bohužel.Tak sem si pořídil tutu,stejný typ a snad i ročník.

První dojmy - Verk, nepojízdnej a nekompletní šrot,ale byla to první kejvačka co sem měl.

Stroj sice bez papírů ale na ježdění po vsi dostačující.
Jízda na takovém stoji je super zážitek!

Skládal sem jí z několika vraků, nakonec byla v celkem slušném stavu, použil jsem na ní vždy ty nejhezčí díly co se ke mně dostaly.
Zajímavostí bylo že neměla na motoru žádné číslo,ani číslo výměny motoru,prostě nic.
Stav když jsem ji koupil:

Sehnal jsem jsem pěknou nádrž ale trochu nevšední,jelikož má otvor na spínačku ale ve znaku nemá logo čz, a na horní straně má prolis,takové nádrže byli na závodích Libeňácích,ale tohle bude spíše vyrobená jako náhradní díl,když už se sériově dělali se spínačkou v masce.

Motorku jsem nakonec kvůli koupi sajdkáry prodal,snad bude dělat radost někomu jinému. Navíc se mi nějaký čas po prodeji podařilo sehnat stejnou v origo stavu.

Piwell
Piwell napsal 31.01.12 v 09:30

Tak přesně tuhle jsem taky míval po dědovi. Byla to halda šrotu, kterou jsem podomácku "renovoval", tenkrát do neoriginálního stavu. Pak překážela tak jsem jí prodal. Před těma 12 lety to ještě nemělo moc valnou cenu ...

Dolin
Dolin napsal 03.05.11 v 10:58