Jawa 50/23 Mustang (1972)

Vlastník Luky.moto
Vloženo 9.2.2011
Aktualizováno 28.2.2014

Jawa 50/23 Mustang. Je jich spoustu, ale jen málo komu se podaří dochovat moto v tomto originál a téměř novém stavu.Golden Sport by Jawa.

První dojmy - První dojmy si už přesně nepamatuji, ale asi tak, že je to o něco rychlejší než model 550, na kterém jsem se naučil jezdit. A myslím, že i pocit, že je vše přesné, neopotřebované, funkční a prostě zánovní.

Jawa 50/23 Mustang. Na tohoto Mustanga jsem přesedlal z pařízku, no byl to neskutečný skok výkonu.

Moto je po otci, ten ho koupil jako nové v místní mototechně Děčín a aniž by si to uvědomil, zakoupil tak dnes zajímavou raritu.Mustang byl určený na vývoz do Anglie či USA a některé kusy přišli zpět.Jawa má štítek v angličtině a je osazena předním světlometem Aprilia s tachometrem v mílích.K ovládání světla, houkačky a chcípáku slouží přepínač na řidítkách, též značky Aprilia. Zadní světlo Lucas.Tato verze byla dodávána s baterií umístěnou na rámu pod nádrží.

Táta najel pár kilometrů, necelý tisíc a mě se tak dostala do rukou téměř nová motorka, ikdyž již 30 let stará.

Dnes vzpomínám, jak téměř každý z kluků obdivoval zvláštnost a hlavně stav mého fichtla.Motor výborný, bez závad, bez trápení.Sám sem najel cca 2 tisíce, přešel na silnější stroj a mustanga zas uložil, třebas pro další generaci :)

HondaRider22
HondaRider22 napsal 24.04.20 v 12:42 10b.

mechanik1011
mechanik1011 napsal 21.04.16 v 21:59 10b.

Recenzi si vždy otevřu pro potěšení. Měli jsme s bratrem stejného. Jen pro dokreslení - v držáku pod nádrží byla průsvitná modrá baterie, která napájela brzdové světlo. Celý stroj byl na tehdejší dobu nádherný a všemi obdivovaný. Pro krásné vzpomínky a velký kus nostalgie dávám jasných 10 bodů...

flipx
flipx napsal 02.01.16 v 01:39 10b.

Mam tu samou! (-:

Alda
Alda napsal 27.10.15 v 10:45 10b.

Nádhera

Labus
Labus napsal 09.09.15 v 18:07 10b.

krásná rarita, tohle mě učilo jezdit ale né v takovém krásném stavu 10b