BMW F 800 GS (2008)

Vlastník JardaMJawajizda
Vloženo 5.2.2011
Aktualizováno 26.6.2023

Vlastnil jsem tento stroj 11 let a byl to pro mě vstup do adventure motorek a první výjezd mimo zpevněnou silnici.

První dojmy - Motorka mi padla rychle do ruky. Nicméně to jsem ještě nevěděl jak moc se musím naučit!

Doplňky na motorce - Viz popis

Motorku jsem vlastnil 11 let. Najezdil sem s ní pár desítek tisíc kilometrů po Evropě. Byla to taky můj první adventure stroj schopný jízdy mimo terén, což mi ze začátku hodně nešlo, ale bavilo Vzhledem k mým 170 cm a 70 kg bylo hodně učení jak na tom jezdit off-road. Hlavně holandský písek mě hodně naučil.

V zimě 2021 Bavorák prošel výrazným upgradem, po kterém jsem se ho nebál označovat přívlastkem Rally (i když taková motorka oficiálně nikdy nevznikla).

Úpravy:
1. Nový lak a folie Effetti Adventure (kompletní polep). (250 EUR)

2. Přední plně nastavitelné tlumiče (cartridge a pružiny) Andreani Missano + Nová gufera přední vidlice. (650 EUR)

3. Pně nastavitelný zadní tlumič Oehlins BMW F800 GS Adventure (BM305) (1.000 EUR)

4. Přední kapotáž s nastavitelným plexi Touratech Desierto 3 (600 EUR)

5. Navigační "věž" s držákem telefonu (200 EUR)

6. LED přední světlo (replika, 200 EUR, EU)

7. Zakázkový potah sedla JN Seat Covers (Portugalsko) (150 EUR)

8. Nová řetězová sada DID

9. Nové pneu (předek Conti Twinduro, zadek Mitas E09 Dakar)

10. Olej + filtr

11. Chladící kapalina

12. Svíčky

13. Vzduchový filtr

14. Nové doplňky: adventure stupačky, kryt světla (Touratech replika), nastavitelné páčky, vnitřní zadní blatník, prodloužený přední blatník, nastavitelná řadička.

15. Starší doplňky: nosiče kufrů, zadní plotna, padáky SW motech, hlavní stojan SW motech, Barkbusters, kryt motoru.

V 2021 jsem se odstěhoval do USA a motorku bohužel kvůli importním omezením na americké straně nemohl vzít s sebou. Takže proběhl emotivní prodej, naštěstí si jí ode mě koupil kamarád.

petrD.J
petrD.J napsal 01.03.14 v 10:31

pěkná,koukám nebudeš uvažovat o sníženém sedle mám na prodej od Wonderlich komfortní snížené a nebo,nemáš zájem o rozšíření bočního stojanu od touratech ??

JardaMJawajizda
JardaMJawajizda napsal 10.02.11 v 17:07

Díky všem za pozitivní ohlasy.

Jo, sbírka mi říká pane. Přestože mi to bude srdce rvát, musím se R 1100 S zbavit ... akorát jí nikdo nechce, ikdyž už je pod cenou ... no uvidíme na jaře.

prezi
prezi napsal 08.02.11 v 00:56

istonbike
istonbike napsal 06.02.11 v 15:46

F800GS je super Bawor 10b a už aby to jaro bylo

Speed
Speed napsal 06.02.11 v 13:07

jojo dobrej stroj, at ti slouzi a hodne stastne najetych km