Kawasaki GPZ 500 (1996)

Vlastník Mexican91
Vloženo 10.12.2010
Aktualizováno 20.8.2011

Kawa GPZ 500S,po endurku docela změna. 10.6.2011 bohužel nehoda.

S Kawou nemam prozatím co se týče jízdy prakticky žádné zkušenosti, když nepočítám cestu 9.12. 2010 od prodejce k sobě do garáže (cca 25 KM). Teď mě čeká nějaká ta nutná údržba jako ventily,karburátory atd. + důkladné seznámení s vozidlem

24.4.2011 > Tak s Káwou už mám natočenou nějakou tu tisícovku, ale pořád se spolu pomaličku seznamujem. Je to hodná mašina která se po neopatrnem vrknuti nezveda na zada ani zbesile negumuje takže je to výborný náčiní jak na naučení tak na vyježdění se na něčem čemu se už dá řikat motorka.
Motor pracuje docela hezky, výkon je příjemně rozložen takřka v celým spektru otáček, od cca 6 tisíc je však dávka koníčků pěkně okořeněná a vydatný přísun kobyl je prakticky až do omezovače. Newtonmetry od klikovky putují přes 6-ti lamelovou mokrou spojku ovládanou lankem do šestistupňové sekvenční převdovky, převodovka má v celku přijatelný a příjemný chod, ''kvalty'' se dobře trefují, akorát trefit neutrál může být někdy problém. Z převodovky putuje ''krouťák'' na zadní kolo pomocí jednořadého válečkového řeťězu. O brzdný účinek se na předním kole starají dva plovoucí dvoupístkové brzdiče které se do kotoučů zakusují poměrně statečně. Na zadním kole se zahryzává do kotouče jednopístkový plovoucí třmen, zadní brzda je vhodná spíše pro dobržďování ale při mohutném sešlápnutí se dá docela slušně ''šlajfovat''.
Tahle motorka je parádní stroj pro někoho kdo se nebojí se do motorky podivat a tak spoustu úkonů zvládne technicky průměrně nadanej člověk doma ''na koleni'',s použitím manuálu je spousta věcí o dost jednodušší.
- S motorkou mam do teď jenom ty nejlepší zkušenosti, a když stroji dopřejete to minimum který si žádá tak je to věrnej služebník.
10.6. > tak jsme si spolu prvně lehly, motorka až na plasty ok, já kromě pár oděrek taky ok, no občas by neškodilo dát za nehodu výstražnej trojúhelník :)

Mexican91 napsal 16.02.11 v 11:02

pavel.kawa> si piš že to někde musíme pořádně protáhnout

pawel1
pawel1 napsal 01.02.11 v 21:40

cus miro mas to pekny. ja uz mam druhou kocku od kawa. jukni do mi profilu. ta gpz bude tvuj soused. vlete dame projizdku zatim cus

Mexican91 napsal 27.12.10 v 23:48

lajken> jo jo sice sem původně chtěl enduro..ale když sem jí viděl, sednul sem si a projel se, věděl sem že jí musim mít teď motorku důkladně zkoumám až do nitra tak snad spolu na jaře vyjedem tak šťastnej novej a ať se daří

lajken
lajken napsal 26.12.10 v 21:42

Díky za komentář... tak jsem Ti to taky zkouknul
Je to krásná mašina..vůbec ty GPZety jsou takový hodně povedný, koukám, že je Ti 19, jooo to byl můj sen mít v 19 tuhle motorku...
Podle mě je to skvělá motorka, jednoduchá, rychlá a stále přitažlivá...

Tak hlavně přeju šťastný návraty a dlooouhý cesty.

Mexican91 napsal 26.12.10 v 14:00

BadRX> díky doufám že si padnem do oka ale barva je jak kdy, někdy černá, někdy má nádech do tmavě modra.. záleží na úhlu pohledu