Honda XL 1000V Varadero (2009)

Vlastník Cowley
Vloženo 18.4.2010
Aktualizováno 11.6.2013

XL1000 Varadero "Z Čech až na konec světa". Dlouho jsem plánoval novou motorku, z úvah vyšla tahle, po 3 letech vůbec nelituji. I když už byla ve výrobním programu Hondy nahrazena novějším modelem, pořád slouží na 100% a neměnil bych.

První dojmy - Zkušenosti - po 26 hodinách od koupě 480 km po okreskách a naprostá spokojenost. Pak jsem začal vylepšovat a vylepšovat a hlavně se učit jezdit. Stroj je to dost těžký, ale po více než 20.000 km na předchozí motorce stejné váhy (HD Sportster) se to celkem dalo zvládat.

Motorku bych doporučil pro - Cestovatelé vyšší postavy, kteří moc nejezdí mimo cesty.

Doplňky na motorce - Hned při koupi jsem nechal doplnit následující vylepšení: centrální stojan Honda, padací rámy givi, vyhřívané hefty Oxford, ukazatel zařazené rychlosti Gipro, 12V zásuvku, do pneumatik eltraseal.
26/7/2010: Po pár měsících a 5000 km (včetě 1600 km po Alpách) spokojenost přetrvává. Zatím jsem dospěl k potřebě dalších vylepšení: boční nosiče, kufry 45L, ohrádka na kufry, držák+kanystr, držák PET láhev, tašky do kufrů, zástěrka centrální pružiny (všem doporučuji, bahno mívám až pod sedlem), rozšíření bočního stojánku, kryt motoru (prodloužení originálního krytu duralem pod celou vanu), hrazda pro držák GPS nad budíky, zástrčka 12V DIN (vše fa grave). Tankvak givi voyager BAG.
2011:Koupeno plexi MRA, zvednutí řidítek a snížení stupaček (Motech)
2013: 20.000 km; pořízena navigace Garmin Zumo 660

Honda Varadero, XL 1000 ABS. Zakoupena 16. 4. 2010 u dealera Hondy v Letech. Dlouho jsem plánoval, po zkušenostech s HD Sportstrem jsem chtěl cestovní enduro; kromě Varadera jsem zvažoval a zkoušel i BMW GS 1100 a 1150, suzuki vstrom DL 650. Nejvíc mi vyhovovalo Varadero, chtěl jsem s ABS, protože jsem si v minulosti 2x ustlal kvůli přebrždění. Vyšlo tohle v jarním výprodeji.
Po prvních stovkách kilometrů jsem začal kromě "cestovatelských doplňků" pomýšlet i na vyšší plexi, zvednutější a bližší řidítka a snížené stupačky (i tato obrovská motorka se mi zdá proporčně trochu malá - kolena se mi nevejdou do prolisů na nádrži, tak si odsednu a pak se natahuji po řidítkách).
Zbývá mi dořešit drobný problém: při pomalé jízdě (např. po Praze v kolonách občas chcípe i jednička; když je to v kopci a v zatáčce, tak je třeba cvik: (noha)-spojka-startér-plyn-spojka udělat za 1-2 vteřiny, jinak se motorka převáží a... Četl jsem, že to někdo řeší menším řetězovým kolečkem...).

Teď už jen víc a dál jezdit. Po tvrdém povrchu (ne nezbytně asfaltu) dojede spolehlivě, svižně, komfortně a bezpečně hodně daleko a hodně brzy

alexander
alexander napsal 18.02.14 v 21:51

Petr_TA
Petr_TA napsal 30.12.13 v 18:04 10b.

Dobrá volba
Taky jsem si ho musel pořídit
10b

kopyr
kopyr napsal 07.08.10 v 15:55

Jo,JO ta jednička mě už taky vypekla,ale myslím,že je to jen seznamování.Už jsem si sní taky pohajal,ale zvednout ji ,to je radost Jinak sqlej cesták.

technics
technics napsal 19.04.10 v 19:49

Správná volba

FIDO.
FIDO. napsal 19.04.10 v 11:06

varánek je luxus gratuluji 10b.