Jawa 50/585 Mosquito (1995)

Vlastník mike585
Vloženo 18.2.2009
Aktualizováno 29.4.2022

Svižný, lehký a pak taky docela spolehlivý stroj od jawy

První dojmy - Domů jsme ji přivezli v krabicích a nakonec v nich po nehodě odjížděla pryč. Oproti Simsonu žravá, ale dík 5 - ti kvaltům zase značně hravá. Sám bych ji nedoporučil nikomu, kdo nemá čas na opravy a hlavně kapku zručné ruce. Motor nešťastné konstrukce, stejně tak i rám.

S tímhle strojem jsem prošel snad celou řadou vad ,ale nadruhou stranu ,když se dobře poladí tak to fakt stojí za to !! Jedním z mých nej problémů byla převodovka (řadící vidlička) ráda praská i při šetrném zacházení.Další z nich byla klikovka ,snad stářím nebo najetými kilometry se mi rozsypalo oj. ložisko a dál už to všichni známe .Stálo mě to dost času a úsílí ,ale teď už nemám problém vytáhnout klidně i kilo. Motorka má 5-ti stupňovou převodovku ,takže proti kopci tam ty kvalty padaj skoro sami.Rám je docela dobrej až na velice měkký odpružení ,oproti sifonu.Vzhledově se skoro vyrovnává dnešním mašinám . Můj názor je , že je to fajn

motorka hlavně na to naučení ,díky snadný manipulaci a ovladatelnosti ji zvládne osedlat skoro každý.Dostal jsem jí ve 13 fakt dost naučila , jelikož je to vysokootáčkový 2-takt ,nebyl pro mě problém přesedlat na trochu výkonnější dvácu..

Targus
Targus napsal 29.04.22 v 19:55 10b.

Fajn přibližovadlo. Škoda, že to Jawa všecko utnula...

Coalman
Coalman napsal 21.02.09 v 16:52

taky Ti ji musim pochválit

DavidTLR
DavidTLR napsal 20.02.09 v 09:22

inteligentní začátek,tak to má být

Petr_TA
Petr_TA napsal 19.02.09 v 19:30

Na naučení super volba

seča
seča napsal 19.02.09 v 17:22

moc hezká taky sem si ju chtel kupovat ale vzal sem si dandy.jen skoda ze tam nedali menší zadní světlo. jinak 10 bodíku