Aprilia Pegaso 650 (1993)

Vlastník Mates-v
Vloženo 25.8.2008
Aktualizováno 12.1.2016

Je to moje krasavice v tmavě zelené metalíze. Sice starší, ale je velmi zachovalá. Pro mě dostačující výkon. Mám ji od června 2008.

První dojmy - xxx

Zatím máme najeto cca 1500 km a bez jakéhokoliv problému. Předchozí majitel, který ji nechal dovézt a měl ji velice krátce, provedl dostatečnou údržbu (výměna náplní, destiček, pneumatik atd.). Takže zatím jenom leju benzín, mažu řetěz a pokud mám čas, tak jezdím - spíše se učím jezdit, protože jsem cca. 20 let na motorce nejezdil a před tím to byla jenom ČZ 250.

S Pegáskem jsem zatím velmi spokojen. Velice dobře se ovládá, výkon pro mě dostačující. Starty na první otočení, studená chytá i bez sitiče. Za jízdy si občas střelí do výfuků, ale to je prý normální. Také se mi občas stalo, že při podřazování chcípla, ale to prý jednoválce také dělají. Spotřeba je cca. 5 - 5,5 l/100km po vlastním seřízení karburátorů.

Září 2010: Do současné doby jsem provedl několik úprav. Laděné výfuky CREPTUS, nosič kufrů s menšími hliníkovými kufry, padací rám MC-STYLE, centrální stojan MC-STYLE, lešení (rám na čelní plexi) MC-STYLE s držákem navigace Garmin, turistické plexi vlastní výroby, řidítka RENTHAL s hrazdou, blastry ACERBIS, vyhřívané rukojeti SAITO II a úprava předního blatníku.

S Pegáskem jsem stále spokojen a zatím neplánuji výměnu. Prostě tento jednoválec mě přilnul k srdci.

Jaro 2015: I když jsem s Pegáskem byl maximálně spokojen, tak nakonec došlo stejně k výměně za jiné moto. Nerad jsem se loučil... Snad novému majiteli udělá minimálně stejnou radost, tak jak dělala mě

Franz77
Franz77 napsal 21.07.14 v 20:52

Dost dobrá úprava, jednoznačně nejhezčí pego první řady jaký jsem viděl

rastislav01
rastislav01 napsal 10.03.12 v 20:28

zdravim.chcel by sem sa ta opytat,ako si robil zadne drziaky na kufre.potrebujem si vyrobit doma.kufre uz mam hlinikace.diki moc.alebo ci by si nevedel vyrobit tie drziaky take iste.diki za odpoved.

Mates-v
Mates-v napsal 27.02.12 v 10:54

Všem zatím díky za kladné komentáře a i za hodnocení. Snažím se ji vyladit k obrazu svému . Pro Wokyho a pro Maxe FX, tak plexi jsem vymejšlel sám, nejdříve jsem vyrobil plechovou formu a pak jsem to tvaroval v horkovzdušné troubě. Nic moc práce, ale podařilo se. Samozřejmě, že by šlo vyrobit i na novější model, musel bych ale motorku mít na nějakou dobu doma. A blatník je originál Aprilia, ale z jakého modelu nevím. Sehnal jsem ho od kamaráda.

Tabi
Tabi napsal 15.02.12 v 16:00

Opravdu krásná,troufnu si říct,že jedna z nejhezčích s tímto rokem výroby co tady jsou k vidění,za 10b.

Woky
Woky napsal 21.06.11 v 16:44

mas to luxusní, z ceho jsi použil přední blatník? a zvládl bys i plexi na novejší pego za rozumnou sumu?
Díky W.