Honda CB900 F2 Bol d'Or (1979)

Vlastník Sany_62
Vloženo 14.2.2023
Aktualizováno 14.2.2023

Další splněný klukovský sen, jedna z nejkrásnějších motorek co jezdí po silnicích. Prostě Bol d´Or.

Motorka koupena od Individuální dovoz Itálie (Sicílie)

První dojmy - Elegantní, štíhlá, krásně tvarovaná jako modelka. "Miss motorka 1979". Její "kobylky" mlčí dokud není nastartovaná. Nastartuj a zažij koncert pro "čtyři válce" a vítr.Jen je potřeba dobře dirigovat. Nic neodpustí.

Motorku bych doporučil pro - Dnes už Boldor není pro velký nájezdy. Rád se předvádí na srazech veteránů, "Páníčka" rád povozí za krásného počasí po pěkných silnicích. Investiční motorka.

Plagát "Boldora" visel v mém dětském pokojíčku mezi obrázkem Goldwinga a "750-ky" Four. Jako mladík jezdící na "175 Číze Sport" jsem snil o tom, jak jsem zalehnutej na Boldoru a "valím" si to v Daytoně s Freddie Spencerem. Teď je mi "60", a konečně jsem si aspoň trochu splnil ten sen. Spencer už nejezdí, Daytona je daleko, ale "Boldora" mám v garáži. Teď vážně. Splnit si sen hned, "vysypat" z "kešeně" 8 až 11 tis. "Éček" se mi moc nechtělo. Po Boldorovi jsem "pásl" asi tři roky, než jsem na Sicílii objevil takovýho, kterej není "napaden domácím kutilem", nemá motor "po smrti" a nestojí moc. Pravda, transport z Agrigenta taky nebyl zadarmo, ale vzhledem k ceně (800€) se to vyplatilo.
Udělal jsem to takticky, pozval jsem manželku na Sicílii k moři, a náhodou jsem tam Boldora "objevil" a koupil. Pak následovaly skoro dva měsice intenzivní práce na renovaci snad úplně všeho. Abych se nechlubil cizím peřim, já na Boldora "ani nesáhl", kompletní cca. 80% renovaci prováděli mí kamarádi z "Garáže8" v Brně - Majlontě (prosím, nebrat jako reklamu). No, byla to cenová "raketa", ale výsledek stojí zato. Samosebou na jaře s ním vyrazím, ale opatrně, nejsem Freddie Spencer.

Dolin
Dolin napsal 02.03.23 v 08:34 10b.

Krása. Jednu bych také ve sbírce bral :D

Petr.Bil
Petr.Bil napsal 21.02.23 v 09:57 9b.

Dobrá práce , BolDor žije !

Obdélník
Obdélník napsal 19.02.23 v 09:40 10b.

Nádherná motorka. Pro mě je strašně charizmatická. Vždy jsem ji obdivoval a doufal, že si ji někdy koupím., S přibývajícími roky zjišťuji, že to asi neklapne. Už jich není moc a pokud jsou, jsou to většinou zbastlené vraky za nestoudné peníze.

Takhle má vypadat motorka.

PeterVFR
PeterVFR napsal 19.02.23 v 09:02 10b.

Krásna motorka. Legenda z 80' rokov. Bolo nás viac, čo sme s 20-ročnými motorkami v garáži, prípadne s novou Babettou nechávali oči a slintali nad týmito japonskými "premotorovanými" oceľovými kráskami.

Tiež som si potreboval splniť aspoň jeden juniorský sen ...

Opakovaná nefalšovaná radosť z pohľadu na pekného koňa z rokov minulých je nenahraditeľná.

SPIJKER
SPIJKER napsal 19.02.23 v 00:08 10b.