Jawa 50/20 Pionýr (1969)

Vlastník Dominik_Moša
Vloženo 8.1.2023
Aktualizováno 8.1.2023

Jawa 20 pionýr má první motorka kterou jsem dostal jako dědictví od mého táty.

První dojmy - Na ten první moment nikdy nezapomenu, kdy jsem poprvé motorku uviděl i když byla na půl rozebraná, ale to mi nevadilo protože jsem věděl, že si ji chci dát dohromady a učit se na motorce jak jezdit tak i opravit.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro začínající chlapce, kteří se chtějí pomalu učit jezdit, ale taky opravovat je to přece starší stroj.

Motorku jsem si nevybral, ale pořád jako mladší kluk jsem o pionýru snil že ho budu mít. Než mi jednoho dne táta řekl, že si vzpomněl že měl jako kluk malou motorku, tak mě hned napadlo že to musí být jedině pionýr a nepletl jsem se, mé přání se splnilo.

Motorka od dovezení prošla amatérskou renovací, protože některé díly byly ve špatném stavu a museli se použít nové, aby motorka byla v provozu schopna. Motor byl na kompletní generální opravě, zjistilo se že byl zadřený na klice, všechny těsnění a gufera vyměněná za nové k tomu nový převodový olej. Rovnou se vyměnily pneumatiky které byly za tu dobu zpuchřelé a nebezpečné do provozu, kola zůstaly původní akorát se rozleštily chromy a vyměnily špice které byly vylezlé, k tomu se do kol daly nové ložiska a brzdové špalky aby to taky brzdilo. Zapojení nové elektroinstalace byl velký problém po zapojení všech kabelů se zjistilo, že motorka nejde na spínači nejde chcípnout, nakonec motorka byla v servisu kde se chyba našla a motorka už svití, bzučí a jede.

Motorka se nejlíp cítí na silnici, určitě i nějaké polní cesty zvládne, ale to já nejezdím přijde mi to líto jezdit, když motorka prošla velkou změnou.

context
context napsal 15.01.23 v 20:35 10b.

krásny stroj, taky jej mám od 13 let dostal jsem jej od táty, jako první motorku na naučení a zůstal mi do dnes, pár let zpátky jsem jej dával do původního stavu a dnes má zasloužené místo v garáži na poličce přeji hodně pohodových km v sedle

Milan1963
Milan1963 napsal 15.01.23 v 11:36

Pěkný, v roce 1978 jsem na něm začínal. A na pionýru jezdím rád dodnes. At' dělá radost.

KALUP
KALUP napsal 10.01.23 v 04:49

je to Jawa 50 typ 21 , přeji mnoho krásných zážitků při získávání motozkušeností

Guzo
Guzo napsal 09.01.23 v 19:51 10b.

Dobre ty!

biosák
biosák napsal 09.01.23 v 19:15 10b.