Yamaha YBR 125 (2009)

Vlastník Wyzu
Vloženo 17.4.2021
Aktualizováno 1.7.2021

Je to poměrně malý nakedbike, ale je to skvělé ovladatelná motorka pro mladé motorkáře.

První dojmy - První jízdu na této motorce jsem si užil ještě předtím, než jsem si vůbec udělal řidičák a bylo to fajn. Nemůžu říct, že by to byla motorka, kterou jsem si představoval, ale na začátek bohatě stačí a nezklame ani v zatáčkách.

Motorku bych doporučil pro - Je vhodná pro lidi, kteří často projíždějí po městě. Není vhodná na delší kopcovité trasy.

Doplňky na motorce - Přední plexi, kufr na helmu a padací rám

Vybral jsem si jí především kvůli ceně a dostupnosti. Sháněl jsem motorku, na které bych mohl v klidu jezdit a zároveň by se mi vlezla do rozpočtu.

Je to malá a poměrně nízká motorka, takže ovladatelnost perfektní, brzdí dobře a bez jakýchkoliv závad.

Měl jsem možnost jet i se spolujezdcem, ale nebylo to perfektní.
Motorka se spíše stavěná pro menší zatížení max jednoho jezdce a případné kufry. Jakmile si za mě někdo sedl, motorka poměrně kalsla a ztratila svojí ovladatelnost, ale na kratší trasy to šlo.

Jediná věc co jsme s motorkou dělal byl klasický servis, což znamená např. výměna oleje.

Motorka je především na silnici a na popojíždění po městě, v terénu jsem měl poměrně strach z důvodu úzkého pneu.

Prozatím nejdelší trasa vedla přes slovenské Tatry, což bylo přes 1000km za víkend. Motorka jela bez problémů, ale je to 125cka, která má pouze nějaký 7,4kW, takže největší problém dělaly kopce, ale stálo to za to.

pali3x
pali3x napsal 18.04.21 v 19:00 10b.

Len pozor pri "poznávání rozmanitých krás přírody" Sú veci, u ktorých platí pravidlo "dvakrát měř, jednou řež" ešte viac ako inde

K167
K167 napsal 18.04.21 v 09:30 10b.

Koupil jsi dobře, je to dobrá a při nezanedbání základní údržby velice spolehlivá mašina.
Pokud nezávodíš, utáhne v pohodě dva dospělé lidi, což se hodí pří vyvážení děvčat po polních cestách a poznávání rozmanitých krás přírody.

callowsick
callowsick napsal 17.04.21 v 21:18 10b.

1000 za víkend je pěkná cesta