BMW R 1150 GS (1999)

Vlastník pepa_121
Vloženo 3.4.2021
Aktualizováno 19.5.2022

Přišel čas na změnu, taj sem si pořídil následující generaci hrocha

První dojmy - Věděl jsem do čeho jdu a mile mě překvapila. Posez je podobný, jako u 1100. Jízda je taková "lehčí".

Motorku bych doporučil pro - Pro vyšší postavy od 180 cm, pro začátečníka není kvůli hmotnosti a výšce moc dobrá.

Doplňky na motorce - Padáky, boční i zadní hliníkové kufry, Y svod, zobák z ADW, rozšířené stupačky, laděný výfuk LeoVince, zásuvka na 12V, gelová baterie.

Původně jsem si myslel, že 1100GS si nechám hodně dlouho (byl jsem s ní nadmíru spokojen), ale naskytla se zajímavá nabídka na 1150GS, tak jsem ji jel 5.2.2021 vyzkoušet a večer byla doma.
Nový hroch má sice už něco najeté, ale předchozí majitel jednou ročně podnikal s partou dálkovou dovolenou, tak se o něj i řádně staral (od 80 000 do 110 000 km udělal novou spojku, repas převodovky i s kardanem, dal nové všechny kotouče, gelovou baterii, nové 3 al. kufry, vyměnil katalizátor za Y svod, což prý mělo znatelný vliv na jízdní vlastnosti, doplnil o padáky a před 1 000 km nové obě pneu). Zkrátka motorka připravená na dalších 100 000 Km - nekup to.
Původně jsem si myslel, že upgrade na novější verzi hrocha nebude moc znát, ale mile mě překvapil. Jiné zpřevodování z něj dělá výrazně živější stroj, řadí se s menší silou a spojka je výrazně lehčí. I hmotnost je díky absenci ABS hodně znát - 1150 je o 20 kg lehčí než 1100 s ABS.

Hrocha jsem si potřeboval ještě trochu "zabydlet" a oservisovat před sezonou, tak jsem si s 1100 vzal rozšířené stupačky, což je velmi dobrá věc při jízdě ve stupačkách, dále jsem vyměnil origo výfuk za laďák LeoVince a zvýšení řídítek.
Rok staré padací rámy jsem demontoval a vyrobil si své vlastní (kdyby měl někdo zájem o ty původní, můžeme se domluvit). Přitom jsem doplnil benzinové hadičky o rychlospojky, což je příjemné při sundávání nádrže.
Přemontoval jsem i držáky kufrů, abych mohl osadit vlastními Al. od Touratechu.
Ty původní TRAXy asi prodám.
Výměna olejů je samozřejmostí, kontrola a mírné doladění ventilů též.
Ještě jsem vyrobil nastavení bočního stojanu, tak už hroch není tolik nakloněný.

Pavel1971
Pavel1971 napsal 23.05.21 v 16:00 10b.

Moc pěkná

tomcruise77
tomcruise77 napsal 03.04.21 v 21:01 10b.