Honda CB 600F Hornet (2006)

Vlastník dvorak-mira
Vloženo 12.3.2021
Aktualizováno 11.5.2021

Nádherná a spolehlivá všestranná klasika. Skvěle ovladatelná a velice funkční motorka.

Motorka koupena od FIRMA:Luboš Sedláček - RedBikes (Věžnice - Korektní jednání, motorka ve velmi dobrém stavu.

První dojmy - Jako začátečníka, když jsem na ní jel poprvé, mě jen překvapilo a vlastě upřímně i vyděsilo, jak začala akcelerovat ve vysokých otáčkách. To jsem měl pocit, že mi motorka ujede pod zadkem a já půjdu na záda :-) Do ruky mi sedla hned. Jediné negativum bylo, že mi klouzaly stehna z nádrže a držení nohama nebylo úplně pevné. Velice mi pomohl doplněk v podobě protiskluzových samolepek/gripů na nádrž, který tento nedostatek odstranil.

Motorku bych doporučil pro - Nejvhodnější motorka pro všestranné použití, pro začátečníka i pokročilého. Na ježdění po ČR.

Doplňky na motorce - - padáky
- přídavné malé světlomety, které jsou připevněné na padácích
- vyhřívané rukojetě Oxford
- protiskluzové samolepky/gripy na nádrž
- ukazatel zařazeného rychlostního stupně
- výfuk DPM race (od 1. majitele)
- černá nerezová mřížka chladiče
- víčko brzdové kapaliny
- hliníkové víčko chladiče (pouze obroušený originál)
- klakson denali SoundBomb Mini
- závažíčka M-style
- bílé odrazkové samolepky na vidlici a kyvce
- zadní blatník
- vyleštěné svody výfuku

Hornet se mi líbil už "za mlada" a nenašel jsem jinou motorku, která by se mi líbila víc. Navíc jeho vyhlášená spolehlivost a ovladatelnost v kombinaci s nízkou pořizovací cenou a dostupností náhradních dílů mě vedla k jeho jednoznačnému výběru. Hornetů bylo prodáno hodně, patřil svého času mezi nejprodávanější motorky vůbec, ale už to není to co bývalo a na silnicích už jich tolik není, takže argument, že Horneta potkáš v každý zatáčce už neplatí.
Já motorku používám na cestu do práce mezi městy, trasa 35 km do práce a odpoledne zpět. Velmi dobře se s ní proplétá i v městském provozu. Taky s ní jezdím občas na chalupu cca 130 km víceméně po okrskách, kde je Hornet jako ryba ve vodě. Na dálnici také občas musím, což už není žádný med. Ne, že by neuměla svištět např. 200 km/hod, ale protivítr mě trhá z motorky a to už není nic příjemného. Když zalehnu, chvilku se to dá.
Na dlouhé cestování např. do zahraničí to úplně motorka vhodná není, ale v rámci ČR určitě ano.

Paulano
Paulano napsal 19.03.21 v 09:50 10b.

Moc hezký kousek!

Fred78
Fred78 napsal 17.03.21 v 19:56 10b.

Pěkná

VB79
VB79 napsal 13.03.21 v 15:07 10b.

měl jsem modelový rok 2005 a nemohl jsem si vybrat lepší motorku do začátku, byla fakt super. Tak hlavně kolama dolů a hodně šťastných kilometrů a rohlík v helmě co nejčastěji...

Asso2
Asso2 napsal 12.03.21 v 19:26 10b.

JardaBar
JardaBar napsal 12.03.21 v 18:12 10b.