Honda VFR 800X Crossrunner (2015)

Vlastník Skubicek
Vloženo 29.1.2021
Aktualizováno 29.1.2021

Velmi pohodlná motorka, koupená se slušnou nadstandardní výbavou

První dojmy - Můj návrat k motorkáření je cca po 25 letech. Tehdy jsem proháněl ČZ a Jawky od 125 do 350 už od svých 12 let. Fichtla jsem nikdy neměl a začínal jsem vlastně na ČZ 125/476 kterou jsem si celou v té době zgenerálkoval do původního stavu. Byl jsem pečlivý po dědovi a mechanika mě hodně přitahovala. Když vidím svého 14 letého syna jaké je ucho a neumí držet ve svém věku skoro ani šroubovák, tak je mi do breku. No moje chyba, tenkrát jsem se narodil a vyrůstal na vesnici a syn je typické panelákové dítko. Ale zpátky k nákupu motorky. Nedávno jsem si pořídil garáž, potom co jsme se doma rozhodli, že nebudeme stavět RD a začal přemýšlet nad přibližovadlem, kterým bych mohl brázdit v létě ulice města. Pokukoval jsem po skútru Honda Forza 300 a přemýšlel, jak to šetrně říct manželce. O motorkách jsme se za našeho 18 letého soužití vlastně nikdy nebavili a proto mě překvapilo, že když jsem to na ní jednou vybalil, že mi řekla, že když chci motorku, tak ať je pořádná a ne nějaký skútr, že chce taky jezdit na výlety, když už děcka s námi nikam nechtějí. Tak jsem tedy dostal malou zelenou, ale dále jsem preferoval již výše uvedený skútr s tím, že bych chtěl okusit pouze tahání za plyn a obhajoval dostatečný výkon pro dva. Jednoho dne manželka neváhala a vytáhla mě do motoparku v Ostravě, kde jsme si prošli obchod a já si tam poseděl na skútru a ještě na moto Honda NC 750x a tam mi manželka řekla, že takový rohlík, co viděla na mé tváři při sedlání NC už u mě dlouho neviděla. Proto jsem si objednal testovací jízdu na NC a pro své potěšení i ten skútr. Po dvou hodinách ježdění jsem měl jasno. Chci NC. Moje nadšení bylo rychle schlazeno personálem prodejny, když mi bylo řečeno, že všechny NC jsou již vyprodané a další budou až po novém roce a mají jen Afriky, což byla jiná cenová skupina. V té chvíli, začal můj hon za motorkou... Moje nároky byly vcelku nenáročné, chtěl jsem pohodlné cestovní enduro, aby žehlilo cesty, aby mělo větší sedlo pro baťůžek, aby to byl obsah 750 cm, 4V, neboť jsem měl strach, že by mohl v nižších otáčkách vibrovat a vše s cenovkou do 200 tis. a samozřejmě co nejmladší rok výroby. Po vyhodnocení jsem měl jasno, bude to Honda Vfr 1200x crosstourer. Bohužel byla letní sezóna a v inzerátech byly pouze dvě tyto motorky s cenou mimo můj rozpočet a to ještě hodně daleko. Začal jsem se tedy zajímat opět o NC, kdy jsem přemýšlel nad skladovkou z Čech a v té době jsem natrefil na Hondu Vfr 800 x Crossrunner, kdy v inzerátech byly dvě v mém okolí a proto jsem se byl na ně podívat. Okouzlila mě již ta první v hnědé metalíze, ale byl jsem zkouknout ještě druhou v červené metalíze. Nakonec jsem se rozhodl pro tu první.

Motorku bych doporučil pro - Pro zkušené jezdce

Originální kufr s plotnou
Kryty na ruce motech

Motorku jsem dovybavil bočnimi kufry Shad SH36 a Honda
Quickschifter.

Proč jsem si jí vybral? Zalíbila se mi na první pohled a i mé manželce (taky důležité). Byla pěkně sladěna, měla zvýšené tmavé plexi a po 5 letech měla najeto 25 tis. km. Pořízena byla v ČR jako nová a od novoty jí už první majitel nadstandardně vybavil:
Kouřové vyšší Plexi Ermax sport
Vyhřívané hefty
Stupačky motech
Akrapovic výfuk
Kryt chladiče
Centrální stojan
Originální kufr na dvě helmy s plotnou
Kryty na ruce motech
Projížďka byla super a původní majitel taky. Nechal mě s ní polítat po okolí, aniž by chtěl vidět, zda mám u sebe vůbec peníze. Samozřejmě, že ty u sebe měla manželka, která tam byla se mnou. No hned jsem jí nevzal, ale až za 4 dny. Motorka není 100%, má pár drobných odřeninek a ošoupání kolem spolujezdcových stupaček, ale to mi nevadí. Hned mi padla do ruky. Motor se krásně vytáčí, zátah vtecu je zábavný. Brzdy jsou příjemně ostré. V naklonění je motorka jistá, k čemuž pomáhají i pneumatiky Bridgestone battlax, kterými je vybavena. Jelikož jsem jí koupil na konci sezóny, tak jsem s ní najel zatím jen 1700 km se spotřebou mezi 4.8-6.5l/100km. Jsem s ní spokojen já i můj baťůžek a těšíme se na další kilometry v nové sezóně, kdy už teď plánujeme výlety.

zdenda2
zdenda2 napsal 01.02.21 v 19:15 10b.

Fešanda

Hondasl
Hondasl napsal 01.02.21 v 09:13 10b.

Super volba. Krasavice . Nc je výborné, ale pár kubíku navíc je lepšejší

set300
set300 napsal 01.02.21 v 06:01 10b.

Také ji mám, V4 je fakt návykovej!
Tak ať slouží a hodně šťastných kilometrů

Tomas72
Tomas72 napsal 31.01.21 v 21:55 10b.

Pěkná barva, jen co je pravda - takových moc není. A obdivuji i ten support od manželky - to taky nemá každý

Dan66
Dan66 napsal 31.01.21 v 16:34 10b.

Super motorka v krásné barvě. Přeji hodně radosti v sedle