Yamaha XT 660 R (2009)

Vlastník Klepetr_
Vloženo 21.11.2019
Aktualizováno 7.7.2020

Neskutečně zábavná mašina s rozumnou spotřebou.

Yamaha XT 660 Z Tenere: Hmotnost, upřednotnil jsem lehčí stroj, taky cena a vzhled. Starší Tenere se mi prostě moc nelíbí.

První dojmy - Na začátku se mi zdála velká a vysoká, měřím asi 175. Ale postupem času mi přijde spíš malá :-).

Motorku bych doporučil pro - Univerzální a zábavný jednoválec pro toho kdo chce jezdit lehký terén a přesuny po silnici.

Doplňky na motorce - Blástry, vyhřívané rukojeti, padáky, kryt pod motorem, kovové stupačky, CNC páčky, Vyšší plexi, kufr

Jezdil jsem taky na GSech 750 a 1250 a Africe Twin a musím říct, že XT je pro mě mnohem vhodnější motorka. Nejezdím velké vzdálenosti, spíš lehký terén většinou do 200km z den, ale spíš méně. Když to v terénu položím, tak není problém motorku postavit nebo nadhodit zadek když je potřeba. S těžší motorkou už bych tohle dělat nemohl. Takže bych musel víc jezdit po silnicích a to bych nebyl rád.
Původně jsem ji chtěl kvůli univerzálnosti, do lehkého terénu ,ale také na přesuny po silnici a to motorka dokonale plní. Stále více ale vidím, že bych ještě chtěl opravdové enduro (EXC 300) nebo trialku (TXT 250) jen na blbnutí, přece jenom na opravdové hraní si nebo jízdu v těžkém terénu XT není, je to stále těžká motorka. Na druhou strnu zatím vůbec nepřemýšlím o něčem jako GS. Prostě s jednobouchem se maximalizuje zábava. A objíždět na motorce svět na to nemám ambice.
Pokud jde o výkon, někomu by se mohlo zdát 35kw málo, ale mě motorka přijde silná dostatečně. Pro svůj styl ježdění nemám nejmenší potřebu silnějšího stroje. Silnější je lepší na silnici, ale v terénu je hodně výkonu na škodu. Tato motorka je prostě něco mezi. Na silnici se s ní dá pohodlně jezdit a v terénu si zábavu taky užiju.

HonzaCR250R
HonzaCR250R napsal 21.11.19 v 16:41 10b.

Skvělě jsi to vystihl,(měl jsem xt660x)...a motorka pěkná...

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 21.11.19 v 12:55 10b.