KTM 690 Enduro R (2016)

Vlastník spidi.cz
Vloženo 7.9.2019
Aktualizováno 8.10.2019

Tak se rok s rokem sešel a já přišel na to, že potřebuji zase něco jiného. Resp lehčího. KTM 1090 adventure R super motorka, ale já jsem menší a je to rozložitý jak paroží jelena Větrníka a tak jsem zakoupil KTM 609 enduro R...

První dojmy - Jede to, troubí to stěrače nestírají, protože tam nejsou. No motorka je taková menší, krásně se to vede, nikde to nezavazí, dobře se to sbírá ze země a oproti BMW G650 xchalenge je to takový kompaktní.

Motorku bych doporučil pro - pro toho kdo má rád jízdu v terénu a není úplně motokrosař, takže pro mne

Doplňky na motorce - Co tam máme?
- RallyRaid boční nádrže + 10 litrů paliva. Velká věc, která mi na Xchallenge velmi chyběla,
- stupačky od RadeGarage - taky super věc, hnedka jste jistější,
- zadní nosič od SWmotech - super věc, konečně jak jak a kam přidělat batožinu
- zalamovací zrcátka - taky dobrá věc,
- kompaktní vzduchový filtr spolu s boxem na nářadí od RadeGarage
- benzinový filtr v nádržích
- vyměněný uzávěr na nádrži
- přední "turistické" plexi

No původně jsem po této motorce vždy toužil. Provedl jsem mezikrok v podobě BMW G650 xchallenge, ale tento nevyšel. BMW mělo původní vzduchový zadní tlumič a vyšlehané přední tlumiče, strašně vysoké. Prožil jsem na ní jedno Rumunsko, ale trápil jsem se.

KTM oproti BMW je taková sportka, pořád chce ředit a točit. BMW bylo takový klidnější. Ale ona je otázka zase životnosti. Úplně nejsem přesvědčen, že bych KTM 690 vzal na cestu kolem světa.

Dále jsem si prošel KTM 1090 adventure R, výborná motorka, ale moc těžká a rozložitá a v terénu jsem se trápil a tak přišla volba na KTM 690 enduro R. Samozřejmě, že má také svoje mouchy, ale spíše na silnici a pro použití v terénu, který já zvládám je zcela exkluzivní.

Už teď vím, že mi bude chybět místo na zavazadla a také trochu té ochrany pro přejezdy po silnicích/dálnicích. Ale zato mne odmění pěkným svezením v terénu.

Zatím máme spolu najeto cca 1500 km a docela to ujde.

GERUS
GERUS napsal 07.09.19 v 19:39 10b.

Pěkná mašinka i recenze. Já mám momentálně dilema. Na jaro si chci pořídit buď tento stroj a nebo Husku 701 enduro. Sám jsem zvědavý co nakonec zvítězí.

Každopádně doufám, že časem dáš víc fotek a povídání o zkušenostech s moto.