Jawa 350/640 (2018)

Vlastník Mahin
Vloženo 11.5.2018
Aktualizováno 5.9.2018

Typ motoru: Dvoudobý, řadový dvouválec, karburátor, chlazený vzduchem
Zdvihový objem: 344 ccm
Vrtání x zdvih: 58 x 65 mm
Maximální točivý moment: 32 Nm při 4750 ot/min
Maximální výkon: 17 (23 k) při 5250 ot/min
Nejvyšší rychlost: 125 km/h

Motorka koupena od Jawa Moto spol. s r.o. Týnec nad Sázavou

První dojmy - Motorku jsem koupil úplně novou. Pomohl mi s koupí a následnou legalizací jeden nejmenovaný obchodník s Jawou v Nové Pace. A proč zrovna novou? A proč Jawu 350 Style? A proč ne! Je to sen od mých patnácti a sny se mají plnit. Tak se stalo právě letos.

Na první pohled je vidět, že od devadesátých let pár změnami prošla. Přední kotouč je na první pohled větší od původního z devadesátých let a podle toho je i účinnost brzdy perfektní. Zadní brzda je bubnová a tak je zapotřebí trochu přitlačit. Řazení jde zatím taky trochu ztuha. Zejména když motorka stojí na místě, tak zařadit neutrál mezi 1 a 2 prostě nejde. Motor šlape perfektně, nikde nic neklepe, ani necinká. Zkrátka vše šlape jak má. Její zvuk je tak jedinečný, že asi netřeba popisovat.
Jsem rád, že jsem si mohl pořídit old school motorku a začít psát její historii úplně od začátku. na tachometru mám zatím 50 km a už budou jen přibývat.

Kire640
Kire640 napsal 05.04.19 v 10:41

Šel jsem stejnou cestou, jako Ty. AŤ Ti dělá Jawička radost.

mrm
mrm napsal 19.09.18 v 20:06 10b.

za tohle jedině palec nahoru Ať dělá radost!

AlešT.
AlešT. napsal 07.08.18 v 09:12 10b.

Koupit si dnes v EU velký dvoutakt, už jen to je unikátní.
Svezl jsem se po létech na 350 / 639 a naprosto jistě vím, že se na ní opět vrátím. Ta jednoduchost a projev motoru doplněný modrým dýmem, to musím zase mít...

TONY2929
TONY2929 napsal 19.07.18 v 21:44 10b.

Ahoj Martine, na podobnou motorku (639) mám krásné vzpomínky, ať Ti dělá samou radost. Je skvělý mít motorku a zažít tu volnost. Přeji Ti šťastné kilometry se šťastným cílem.

Sema
Sema napsal 18.05.18 v 15:04 10b.

Ať ti dlouho a spolehlivě slouží