Honda NT 700V Deauville (2006)

Vlastník Stomcolt
Vloženo 25.6.2017
Aktualizováno 4.10.2017

Je to motorka pro každý den. Vůbec mě neobtěžuje těch 240 kg vytáhnout z garáže.

Motorka koupena od Jana a Luboš

Suzuki DL 650 V-Strom: Deauville jsem chtěl už dlouho. A to tak dlouho, že se časem ve výběru ukázaly i jiné stroje. Nejvážnější volba byla V-Strom. Nakonec rozhodla nečekaná nabídka Deauville a bylo rozhodnuto.

První dojmy - První dojmy jsou čerstvé ze začátku června. Poslední dobou jsem jezdil jen na skútru SYM GTS 250. Takže úplně první dojmy byly takové, že je to obrovský a těžký, to si rozmyslím než to z garáže vytáhnu. Nepotvrdilo se, tahám těch 240 kg z garáže rád. Po rozjezdu se hmotnost někam ztratí a motorka se mi vede báječně. Po pár kilometrech jsem si za ni zkusil trochu zatáhnout a výhodou je, že tě výkon nepřekvapí.

Motorku bych doporučil pro - Motorku doporučím klidně i pro začátečníka, pokud dobře dostane na zem. Je třeba dávat pozor na hmotnost při manipulaci na místě. Potom všem spíše defenzivním motorkářům, protože střelce bude nudit a ani pro ně není dělaná. A pak ještě pro jízdu ve dvou. Snad manželce postupně z hlavy toho skútra vyženu.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti.

Velká víka bočních kufrů.

Topcase SHAD

Hrošík pro štěstí od prodávajících

Chtěl jsem nenáročnou a spolehlivou cestovní motorku pro dva, schopnou motat se kolem komína i absolvovat dovolenou. Dlouhým bádáním a pročítáním recenzí jsem došel k Deauville. Chvíli mě poslední dobou lákaly mladší vyzývavý flundry, hlavně nejnovější model V-Strom 650, ale zase jsem se pokorně vrátil ke "kravce". Vyhrál kardan.
Tu moji Deauville jsem poprvé uviděl v roce 2014, když jsem kupoval skútra a stály spolu v jedné garáži. Už když jsem odjížděl na tom skútru, tak jsem věděl, že něco mělo být jinak. Shodou okolností jsme zůstali s rodinou prodávajícího v kontaktu a manželka mi před pár týdny říká:
Psala Jana, člověče Luboš prodává motorku. Jo? Co za ni chce? Aha? Hele napiš jim ať nedávají inzerát a že si pro ni v pátek přijedeme!
No a tak se i stalo. Holky už jsou po třech letech zase spolu

Když jsem ji vezl asi 160 km domů, ukázalo mi to spotřebu 4,0 ale to bylo tím, že jsem na tom seděl poprvé a plyn jen lechtal. Teď se mi podle ukazatele drží na 4,6 takže i tak spokojenost. Za 3,0 jako skútr mi to jezdit nebude a ani mi o to nejde.
Překvapily mě dvě věci: při řazení to řádně klapne, taková kovárna. Syn mi tvrdí, že řadím brzo, že to tahám. Tak se teď snažím trochu víc motor roztáčet a je to lepší. Druhá věc je dávkování plynu ze zavřeného na "jen tak trošičku". Pořád nic, nic a pak toho tam dá víc než chci a škubne to. No asi je to o zvyk.
Manželka jako spolujezdec zatím tak nějak hledá pozici. Nevím jak je to možný, Deauville je motorka známá svojí přívětivostí pro spolujezdce. Manželka ale prohlásila, že lepší než skútr to jako rozhodně není.
Co se mi líbí moc, to je zavazadlový prostor (mám větší víka). Jedu s manželkou z Lidlu, taška s nákupem do levého kufru, melouna a brambory do pravého, ze zadního si vezmeme helmy a hurá domů.
Slyšel jsem názory, že Deauville je pro seniory. Osobně to nechápu, ale asi na tom něco bude. Když to někde nechám postavený, tak mlaďas projde bez povšimnutí. Minule jsem se musel usmívat, když jsem se vracel na parkoviště a u motorky rokovala skupina chlapů, zjevně důchodového věku. Takže na každém šprochu, je pravdy trochu
Všeobecně vládne z motorky nadšení a těším se na každý další kilometry!
Zkušenosti se budu snažit snad časem doplnit.

rogerst
rogerst napsal 19.10.17 v 10:57 10b.

ToRoAshi
ToRoAshi napsal 19.09.17 v 07:34 10b.

super volba, krásné čtení, mnoho šťastných kilometrů

greydog
greydog napsal 02.07.17 v 11:10 10b.

pepé.xjr
pepé.xjr napsal 02.07.17 v 10:39 10b.

Moc pěkný cesťáček, ta barva mu fakt sluší.

Pavel1976
Pavel1976 napsal 27.06.17 v 21:12 10b.

Gratulka ke koupi.Mám starší 650 a maximální spokojenost.Tak hodně šťastných kilometrů a hlavně kolama dolů