Kawasaki ER 6N (2009)

Vlastník Dr.Xtreme
Vloženo 24.9.2016
Aktualizováno 24.9.2016

Požadavky na motorku byly jasné: objem cca 600, dvouválec, naháč, něco do města i na okresky a pokud možno v oranžové nebo zelené - Myslím, že vše bylo splněno

Motorka koupena od Gapyra (Brno-Brno Město)

První dojmy - Na ERku jsem seděl poprvé, přičemž jsem byl zvyklý na XV535 - což se rovná úplně jiný styl. První jsem si musel zvyknout na to, že motorka nemá předkopy, takže nohy pěkně dozadu. Po prvních metrech mě motorka přišla velice hodná a ovladatelná.

Motorku bych doporučil pro - Určitě začátečníkům nebo někomu kdo chce něco pěkného a hravého

Doplňky na motorce - Držák kufru, ukazatel zařazené rychlosti, čelní štít

Máme za sebou prvních pár set kilometrů a zatím se seznamujeme (hlavně v zatáčkách). Předtím jsem jezdil hlavně na XV535 Virago, takže můžu srovnávat jen s ní. Na ERku se sedí jinak než na XVčku. Těžiště a posez je taktéž výš, takže nájezdy do prudších zatáček mám takové nejisté. ERko má taky užší řídítka, což se projevilo na mých dlaních hlavně po delší cestě. Brzdy trošku pískají, ale jinak brzdí velice dobře. Motoricky mě naprosto vyhovuje, protože v nižších otáčkách hravě zvládá proplétání ucpaným městem a z výfuku se ozývá příjemné, ikdyž tlumené brumlání. Naopak ve vyšších otáčkách vás motor odmění krásným zátahem a příjemným zvukem. Spotřebu zatím spočítanou nemám, ale hádám kolem 5l. V plánu po standardním servise je koupě kufru pro pohodlnější cestování a možná i výfuk, protože ten motor by si to určitě zasloužil.

parezi
parezi napsal 23.03.18 v 10:34 10b.

super volba - teď jsem se k ní cca po 9letech taky vrátil...

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 03.07.17 v 00:12 10b.

Lucky_Boy
Lucky_Boy napsal 25.09.16 v 08:18 10b.

Moc pěkná a ta barva super! 10b

FlashGordon
FlashGordon napsal 24.09.16 v 23:53

Ixil mám taky, má super zvuk i s tlumivkama. Jen si dej pohlídej aby měl homologaci - na netu je více druhů a ceny mnohdy stejné.

Dr.Xtreme
Dr.Xtreme napsal 24.09.16 v 22:35

Díky moc . Zatím dělá samou radost. Výfuk mám vybraný IXIL Hyperlow, takže když na něj někde narazím za dobrou cenu určitě do toho půjdu . Nic jiného se mi na tuhle krásku nelíbilo.