Jawa 175/356 (1957)

Vlastník milda65
Vloženo 4.9.2016
Aktualizováno 24.8.2017

Náhodná koupě při shánění jiného typu ČZ.

První dojmy - První dojmy z jízdy? Okamžitě se mi s nostalgií vybavily vzpomínky na ježdění na ČZ s mým tátou, kterému se tak tím podařilo ve mě už v mém dětském věku probudit motorkářskou vášeň.

Jak jsem psal výše - byla to náhodná koupě. Motorka je po prvním jedenaosdesátiletém majiteli v plně pojízdném stavu a s originálními platnými doklady! A když jsem ji uviděl, tak musela být moje i když jsem původně sháněl jiný typ ČZ. Vzhledem k jejímu stavu neuvažuji o její renovaci a ponechám ji zatím v jejím krásném patinovém stavu. Motka byla z výroby v klasické červené barvě, ale na přání majitele byla nastříkána v Žamberku ve výrobně Velorex do této barevné varianty včetně klasických zlatých linek. Z vyprávění majitele dokonce vím, že jí stříkal lakýrnický mistr Josef Vanický. Jízdní vlastnosti nemá cenu hodnotit, protože je to stará dobrá klasika.

Wildaja
Wildaja napsal 17.09.17 v 17:57 10b.

Moc pěkná tahle dáma v letech .
Ať slouží k radosti i tobě dalších x let .

Lubik2
Lubik2 napsal 09.01.17 v 22:13

Pěkná taky mám apsťák potřebuji si udělat něčím takovým radost

Bikerr3979
Bikerr3979 napsal 12.09.16 v 20:47 10b.

Krásná kyvka dobře koupils.Jízda na těchto strojích je prostě nekonečné labůžo.

milda65
milda65 napsal 06.09.16 v 07:30

Pro Dolin - Vnitřek kastlíku u batery je šedivý, ale u nářadí je původní červený. Tam jej asi mistr lakýra zapomněl přeláknout

Dolin
Dolin napsal 05.09.16 v 07:41 10b.

Krása. Ta šedá je origoš??? Velice zajímavé. Jak je lakovaný vnitřek kastlíků. Dík za info.