Triumph Tiger 1200 XC (2015)

Vlastník Rafff
Vloženo 1.7.2016
Aktualizováno 1.7.2016

pěknej kus železa, dostal mě ten motor...

Motorka koupena od FIRMA:Triumph Praha (Praha 4-Modřany)

BMW R 1200 GS: půjčil jsem si jí ojetou v LC variantě na víkend, nebyla vůbec špatná, lehce ovladatelná, trochu tvrdá, trochu víc se mi líbí Triumph
BMW R 1200 GS Adventure: chtěl jsem LC a takový prachy co by to vyšlo sem do toho dát nechtěl
Ducati Multistrada 1200S: jezdí na tom Vojta M :-) zdravim ho dost mě naučil ale Ducnu nechci

První dojmy - Porovnávám oproti předchozí velmi oblíbený a podle mě skvělý moto BMW R 1150 R. Vyšší posez, větší motorka, konečně široký řidítka víc na tom "sedím ve stoje". Baťůžek prohlásil že neví proč ale že se jí tam sedí ještě znatelně líp než na báwu a tam si vrněl.. hrozně sem se bál že to bude mít horší podvozek než to báwo, přečetl sem asi kilometr různejch recenzí a nakonec to zkusil. Měl sem strach z potápění předku - je to možná trochu víc ale žádný drama. Na kloudný objektivní posouzení zatím málo najeto. Malej postřeh co mě překvapil - na rozbitejch silnicích je to SUPR- ještě víc to vyhladí než to bávo (je to vůbec možný ?). Je to takový ještě víc dospělý. Motor zatím v záběhu - takže jen tak do 5000 povrňuje.

Motorku bych doporučil pro - ...no chce to trochu hlavu, už to trochu jede a na místě je to dost těžký, nezačal bych tím ale pak už kdokoliv, ovladatelný je to supr.

Doplňky na motorce - kufry - od prodejce
top case Giwi
padáky - vrchní spodní
vyhřívání rukojetí
cháničky rukojetí

Napíšu víc objektivního až víc najedu.
Zatím tedy jen pohádka o koupi.
Předchozí Báwo mě hrozně bawilo, bylo to supr, jen po delších trasách sem si vždycky tak trochu pokukoval po něčem víc zakrytým (na báwo sou taky štítky ale to je jak když oblíknete hezkou holku do podvlíkaček a vaťáku, naháč je prostě naháč a dělat z toho něco jinýho je škoda, nesluší mu to. Naháč je to nádhernej) ale nijak zvlášť mě to nebralo. Pak sem dostal ke kulatejm jako dárek moto-cestu někam daleko a tam to chtělo něco co se míň štítí šotolinových cest a bahna než je BMW R 1150R. Tak sem začal koukat po nějakym tom ojetým GS, podle toho jak bylo dobrý to R sem ani nic jinýho nechtěl. Jasne boxer a bawowej podvozek. Zkusil sem GS Adventure 2010 a dobrý asi by to šlo. Jenže pak sem udělal chybu - projel sem GS LC a bylo jasný že bez LC to nepujde. Jenže ty sou za strašný ceny (nechtěl sem 2013) a v Adventure úplně nesmysl . No a pak do mě kamarád hučel že sem slepej baworákista ať se podívám jinam a tak sem šel rovnou na Triumpha na kterýho koukám vod tý doby co vyšel ven a strašně se mi líbí. Půjčil sem si předváděčku, projel sem to a vrátil se vyděšenej - jelo to asi jako moje jawa 350 chvíli na jeden a chvíli na dva válce. NEvim jak to měl triumph - ten má válce 3 - ale jelo to strašně. Chvilku neuvěřitelně skvěle, chvilku úplně vůbec, hroznej randál od motoru - no fuj ! Hm, (prej to bylo palivem) vrátil sem jim to vyděšenej a šel sem pro báwo na víkend. Když jsem půjčený Báwo vracel měl tam vedle Triumpha tak sem ho vyškemral na čtvrt hoďky .. no a pak a pak sem pochopil že vopravdu chci triumpha. Tenhle jezdil pěkně a po přímém přesednutí z báwa mě to bylo jasný. Prostě to bylo ono. Tak sem ho pořídil. K..a je to spousta prachů ale zas kdy už si to mám pořídit ? Na poslední tejden před stěhovánim do domova pro seniory?

sasos69
sasos69 napsal 02.05.20 v 18:43 10b.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.07.17 v 14:58 10b.

d.fany
d.fany napsal 03.07.16 v 21:16 10b.

wsbk
wsbk napsal 03.07.16 v 10:43 10b.

greydog
greydog napsal 01.07.16 v 22:01 10b.

Mooc pěkná!!!