Jawa 125/810 Travel (1998)

Vlastník TrapicFechtla
Vloženo 19.2.2016
Aktualizováno 9.8.2023

Na 125 poměrně široká,požitek z jízdy prostě nádhera.

MZ ETZ 150: Mz ETZ 150 je moc krásná motorka ale travelka je už dneska v podstatě rarita oproti Mz a když se mi naskytla za dobrou cenu okamžitě jsem po ní skočil. Oproti Mz je Travel pěkně široká,Dlouhá a lépe se s ní manipuluje.

První dojmy - Motorka hned padla do ruky.První dojmi výborné.Motorka držela v zatáčkách,Jele podle mích představ. Jen jediní mínus na Travel jsou vysoké vibrace. Ale po těch tisících kilometrech už to člověk ani nevnímá.To co ta motorka vydrží a dokáže je až udivující.S terénem se taky dokáže nádherně poprat.

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodné pro lidi které nebaví jen silnice ale chtějí občas zabloudit do terénu.S travelkou jsem se zatím dostal tam kam jsem chtěl.Hodně doporučuji hlavně pro lidi co chtějí kolem sebe nalézat nové krásné míst. Moc pohodlné sedlo a tlumiče zajistí pohodlí v každé situaci. Krásně do něho zaplujete.

Doplňky na motorce - Na motorce jsem si nedávno nainstaloval motozásuvku (12V).

Takže abych napsal nějakou stručnou a užitečnou recenzi.
Jawa 125/810 Travel Je motorka vhodná na delší cesty.I s terénem si hravě poradí. Brzdy brzdí výborně.Ve předu zajištuje brždění kotoučová brzda a v zádu na opak bubnová. Obě brzdí na výbornou.Horší je to se spolujezdcem. Motorka má 9,1Kw takže ve dvouch těžších to jede o trošku hůř.Ale ted jsem tam hodil místo 46z rozetky 51z sice spadla rychlost z těch 110 na nějakých 95 ale ten tah se rovná pomalu 350. Úložný prostor pod sedlem není moc velký ale na lékarničku,Nařadí a nahradní žárovku to stačí bohatě. Hodně si pochvaluji madla po stranách. Na motorku můžete naložit opravdu hodně. Co se týče spolehlivosti,Tak to žere takoví ty spotřební věci jakou jsou lanka. Jako každá motorka.Doporučuji pod sedlem mít náhradní spojkové a plynové lanko.Jinak motorka jezdí jako víno!

Varaník
Varaník napsal 19.02.16 v 11:39 10b.

No vidiš - krásná Jáwa a roste nám tu novej jawák. Jawy jsou fajn - jen se jich drž .

Welis
Welis napsal 19.02.16 v 11:09 8b.