Honda CBF 250 (2005)

Vlastník Kulasec
Vloženo 19.9.2015
Aktualizováno 8.12.2018

Stříbrný prskolet u kterého se nemusím bát za to vzít. Minimální náklady, naprostá spolehlivost. Co více si od první motorky přát?

Motorka koupena od Páťas135 (Rokytnice v Orlických horách) - Předchozí majitelka přesedlala na větší, a tak jsem využil výhodné nabídky. Myslím, že oboustranná spokojenost. Desetiletý stroj měl neuvěřitelných nicméně skutečných 9 tisíc kilometrů!

První dojmy - Stroj který nevystraší svým výkonem a snadno se ovládá. Vše bez problémů, ale ještě se poznáváme. Maximálka bez zalehnutí někde okolo 120 (tachometrových). Do zatáček ji netřeba přemlouvat ale s novými gumami to bude lepší.

Motorku bych doporučil pro - Vzhledem k nezáludnosti a nenáročnosti tohoto stroje jistě vhodné pro začátečníka/ci. Dále i pro ty, co jim stačí se kochat, nepotřebují se předvádět a jsou prostě rádi že jedou na opravdické motorce.

Doplňky na motorce - malý větrný štítek od Puig

"Dvapůlu? Jednoválcovou? Na to se vyser" slova ostříleného kolegy z práce co sedlá litrového Zeda. No peněženka prostě tentokrát více nedovolila, navíc když člověk musí ze začátku investovat úplně do všeho - hadry, helmu, zámek a rodina chce na dovolenou...
Hondu jsem si spojoval a stále spojuji se spolehlivostí a vzhledem k tomu, že nejsem typ co by dokázal udělat rozborku a zborku motoru, směřoval od počátku tedy k velkému H . Mým ideálem by sice byla VTR 250, ale ta je o úplně jiných penězích.
CBFka je nezáludná vibrujicí mašinka velikosti větší kozy. Není to stroj na dlouhé cesty (tvrdší sedlo) a už vůbec ne ve dvou (nedostatek kozích sil), ale to u mne stejně nepřipadá v úvahu.

Máme za sebou prvních 1500 km a zatím bez problémů, koza nereptá a naskočí na jedno zatočení startérem. Je tak trochu anorektička - a tak návštěvy čerpacích stanic jsou zřídkavé. V ostrých serpentinách opravdu stačí i na silnější stroje, protože se vzhledem ke své hmotnosti snadno pokládá do zatáček. Na rovince vzhledem ke svému výkonu samozřejmě nemá na silné kubatury šanci.
Nemám pocit, že by šasi nestačilo, nicméně je potřeba uvést, že nemám srovnání s ničím kromě skůtříků. Přední brzdí OK, buben vzadu je naprosto nezáludný ale opět platí, že nemám srovnání. Úložný prostor veskrze žádný, bude se muset něco koupit. Koza se nejlépe cítí v serpentinkách okresek, případně příměstský provoz, nerovnosti ji nějak nevadí a ani je nepřenáší na jezdce.
Jak dlouho spolu budeme? Uvidíme, zatím jsem šťastný jako blecha, že ji mám a nechci ji nazlobit obdivováním jiných motorek. Ale jednou bych rád nějaký větší dvouválec...

Říjen
tak kozička šla do světa! Bylo mi doma dovoleno jít výš, tak toho musím okamžitě využít, než si to drahá polovička rozmyslí. :D
Nová majitelka Hondici adoptovala s nadšením a popravdě motorka bude lépe odpovídat jejím proporcím, než odpovídala těm mým.

650ccm
650ccm napsal 11.03.16 v 12:22 8b.

Dovolím si nesouhlasit, že tahle mašinka není na delší cesty. Byl jsem na ní v Dalmácii, u Balatonu, na východním Slovensku, ... Běžná motodovolená představuje u mne 2500 - 3000 km.
Pravda - mám na ní jiné sedlo, plexi a nosič Givi.
Jsem "starší pán", přesedl jsem z Kawy ER-6 a jsem absolutně happy.
Tak se neboj a vyraž někam dál! Je to super mašinka.

Kulasec
Kulasec napsal 05.10.15 v 12:35

Jinak jsem si s potěšením udělal základní servis - výměna brzdové kapaliny, odvzdušnění brzdy, seřízení zadní brzdy, výměna oleje a filtru , vyčištění vzduchového filtru, vyčištění a napnutí řetězu etc... Ani jsem nečekal, že to dokážu.

Kulasec
Kulasec napsal 05.10.15 v 12:34

Děkuji za kladné ohlasy.
Moto byla minulý týden osazena novými pneu (původní měly deset let) Continental a zatáčí jako divá! Doufám, že počasí ještě bude přát a povozíme se spolu.

Páťas135
Páťas135 napsal 22.09.15 v 19:13 10b.

Mám z toho velkou radost! =) Hodně šťastně najetých kilometrů a hlavně opatrně!

pajapaja
pajapaja napsal 22.09.15 v 17:38 9b.

dle mého skromného názoru ideální holka pro všechno.Volba hlavou