Jawa 350/632 (1990)

Aktualizováno 2.9.2011

Deník motorky
Nalezeno 38 záznamů

• Rodewisch ´13

Očekávaná a tradiční akce, žel bohu očekávání nesplnila :!

Vloženo: 02.05.2013
    Uskutečněno: 01.05.2013
  • Karburátor

Vzhledem k tomu že vyčištění karburátoru se před barákem v polních podmínkách nepovedlo dle očekávání, přesunuli jsme se na operační sál :-D Proběhla též výměna trefeného šoupátka.

Vloženo: 29.04.2013
    Uskutečněno: 29.04.2013
  • Vložky výfuků

Podařilo se za slušnou cenu pořídit nové vložky do výfuků, tak jsem je koupil a vyměnil. Rozhodně to potřebovaly.

Vloženo: 29.04.2013
    Uskutečněno: 24.04.2013
  • Gumy

Tak jsem dneska konečně přezul, na Endyho doporučení mám Mitas H-03, a vypadají parádně :-DD

Vloženo: 16.02.2013
    Uskutečněno: 16.02.2013
  • Filtr

Tak jsem si objednal skleněný rozebiratelný filt, s tím že by měl mít delší životnost než obyčejné plasťáky. Filtr je parádní,jen rozměry mne trošku zaskočili, ale když jsem ho dal na motorku tak už nevypadá tak monstró

Vloženo: 26.10.2012
    Uskutečněno: 26.10.2012
  • Velké VAPE

Tak k tomu konečně došlo, kapotáž se prodala, takže jsem si koupil velké VAPE :-DD Instalace proběhla víceméně bez problémů, nějaký ten šroub delší, kus kablu kratší, ale nic co by nešlo bez problému vyřešit :-)

Vloženo: 21.10.2012
    Uskutečněno: 21.10.2012
  • Usměrňovač

Tak zase trošku elektriky. Předělal jsem usměrňovač :-DD Vzhledem k dispozičním možnostem původní klece, to není nic moc, ale to je čistě estetická záležitost, která stejně není vidět. Použitý materiál: původní usměrňov

Vloženo: 20.09.2012
    Uskutečněno: 20.09.2012
  • Výstražná

Takjsem se rozhodl udělat, a i udělal, výstaržná světla, na Morganě. V celku bezproblémová záležitost, když se to vše promyslí, a využil jsem prostor po odpojeném chcípáku...http://www.youtube.com/watch?v=-6Cwl6h0lkI&fea

Vloženo: 15.08.2012
    Uskutečněno: 15.08.2012
  • VSJ

Tak letos cesta na VSJ dopadla úspěšně, a já jsem si tak užil svojí premiéru na srazu motorek :-D

Typ: Sraz
    Vloženo: 01.08.2012
    Uskutečněno: 27.07.2012
  • Německo

Dneska jsem si udělal malou vyjížku :-D A dojel si při tom pro další vlaječku na vidlici :-DD

Vloženo: 03.07.2012
    Uskutečněno: 03.07.2012
  • Brzdová páka

Vzhledem k tomu že do původní brzdové páky se mi nevlezlo lanko od brzdového spínače, a nikde jsem nedohledal jak to vlastně má být správně, jak jsem trochu zaimprovizoval, a vrtačka s pilníkem to vyřešili :-D

Vloženo: 03.07.2012
    Uskutečněno: 03.07.2012
  • Facelift

Tak jsem provedl nějaké úpravy nosiče a tažného zařízení. Též jsem vyměnil koleno sání, a konečně si nalepil první vlaječku, uvidíme která bude ta další :-) Ujeto máme již více než 500 km :-DD

Vloženo: 02.06.2012
    Uskutečněno: 02.06.2012
  • Vyjížďky

Tak máme za sebou prvních zhruba 150 úspěšných kilometrů. No co že jsou cestou do/z práce, i takové se počítají :-DD

Vloženo: 16.05.2012
    Uskutečněno: 16.05.2012
  • Sezóna

Tak po dvou dnech dolaďování některých nezbytností, jsme konečně s Morganou zahájili sezónu. S ročním odstupem od koupě :-D

Vloženo: 11.05.2012
    Uskutečněno: 11.05.2012
  • Hygiena

Díky, Endyho neochvějné lásce k Jawám, a jeho nesmírné obětavost, byl dneska už motor rozpůlený a připravený k tomu abych ho mohl důkladně vypláchnout. Což jsem taky udělal, a díky již víše zmíněným Endyho vlastnostem ho

Vloženo: 18.04.2012
    Uskutečněno: 18.04.2012
  • Kompletace motoru

Tak jsme se dneska s Endym pustili do kompletace motoru. Začali jsme výplachem kliky kvůli zbytkům pístu a kroužků, vyplavili jsme pár kousků a zcela černou naftu, takže jsme byli s čištěním skříně úspěšní. Následovalo o

Vloženo: 27.03.2012
    Uskutečněno: 27.03.2012
  • Válce

Tak dnešní pokus o výměnu válců přinesl nepříjemný výsledek. Vzhledem k rozpadu pístu, a napadání jeho částí pod kliku je potřeba motor řádně propláchnout a dostat všechno ven...

Vloženo: 23.03.2012
    Uskutečněno: 23.03.2012
  • Válce

Tak se mi dneska vrátili válce z Prahy, vypadá to slušně, jde o to jak to teď bude jezdit :-) Takže hned jak to půjde je osadím na Morganu a uvidíme jaký bude výsledek :-)

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 22.02.2012
    Uskutečněno: 22.02.2012
  • Válce

Tak byli odeslány válce na výbrus. Tak uvidíme kdy se vrátí, aby se mohli namontovat a mohlo se konečně začít jezdit.

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 27.01.2012
    Uskutečněno: 16.01.2012
  • Facelift

Na Endyho doporučení jsem sundal zadní kufry, abych zvýšil ovladatelnost motorky, což je pro mne podstatnější než úložný prostor. Sice byl lehký problém s blinkry, ale to se povedlo, a po lehké úpravě jsem namontoval i z

Vloženo: 09.09.2011
    Uskutečněno: 09.09.2011
  • Opět JEDE

Tak jsme dneska s Endym namonovali nový píst :-) Morgana už si zase spokojeně přede, tak doufejme že jí to vydrží (y)http://www.youtube.com/watch?v=dw13XfpN9Ws

Vloženo: 15.08.2011
    Uskutečněno: 15.08.2011
  • Píst

Tak dnes konečně přišlo vše co jsem objednal. Doufejme že se nenajde nějaká další porucha, a já se konečně alespoň trochu projedu :-DD Instalace nového pístu proběhne v pondělí (y)

Typ: Koupě
    Vloženo: 10.08.2011
    Uskutečněno: 10.08.2011
  • Proč nejede?

Tak dnešní den zahrnoval zjištění příčiny mého nedojetí na VSJ, předpoklad byl ve špatném guferu za alternátorem, které jsme vyměnili za nové, avšak problém nezmizel :-( Po sundání pravé hlavy a válce, které byli v krásn

Vloženo: 01.08.2011
    Uskutečněno: 01.08.2011
  • VSJ

Tak dnešní cesta na VSJ skončila v Ostrově odkud se Morgana potupně vrátila v Tranzitu Hanse Samozvaného.

Vloženo: 30.07.2011
    Uskutečněno: 29.07.2011
  • Lehký tuning

Tak jsem dnes vyměnil žárovky v kontrolkách za diody, kvůli lepší viditelnost za slunce:-) Taktéž jsem Morganu doplnil o zásuvku :-)

Vloženo: 27.07.2011
    Uskutečněno: 27.07.2011
  • "Záběh"

Dnešní vyjížďka Kraslice - Bublava - Stříbrná - Kraslice, neodhalila žádné nedostatky, uvidíme co napoví zítřejší cesta do Sokolova:-) Jinak jsme asi na pátek připraveni :-)

Vloženo: 24.07.2011
    Uskutečněno: 24.07.2011
  • Hovítka

Tak dneska jsem nainstaloval hovítka. Je to sice poněkud dočasné řešení, ale originálky mi přijdou na zkoušku drahý. A stále to někdy ztrácí tah, dle mého nesmyslně, ale to že to nemůžu najít ještě nic neznamená...

Vloženo: 22.07.2011
    Uskutečněno: 22.07.2011
  • Byro

Tak dnes bez problému proběho přihlášení Morgany do registru vozidel. A první společná cesta domů, Svatava -> Kraslice, sic s drobnými problémy, ale ty byli doma snad vychytány

Vloženo: 19.07.2011
    Uskutečněno: 19.07.2011
  • TK

Tak dneska proběhla montáž VAPE, vyrovnání vaklu zadního kola, a poštelování spojky. Takže jsme prošli TK :-DD

Vloženo: 19.07.2011
    Uskutečněno: 18.07.2011
  • Motor, PAv

Takže dnešní počínání zahrnovalo výměnu svíče, převodového oleje, a vzduchové filtru. Také jsem lehce doplnil nádrž :-D Taktéž jsem dneska projel motorku, kvůli včerejší výměně tlumičů, a stále se to při nízkých rychlost

Vloženo: 11.06.2011
    Uskutečněno: 11.06.2011