BMW R 1200 GS (2008)

Aktualizováno 14.1.2022

Deník motorky
Nalezeno 35 záznamů

• Divná věc se stala ...

Přípravy na sezonu 2018 běžely úplně normálně. V zimě enduro trénink, doplnění opotřebovaných částí výbavy. Nové pneu, STK. Nic nenasvědčovalo ničemu zvláštnímu. Jen v zimě jsem už věděl, že po letech na dovolenou nep

Uskutečněno: 11.09.2018
  • Na Šumavu za vlky

Už několikrát tahle zastávka byla v plánu. X-krát se jelo kolem, až letos to konečně vyšlo. Areál s výběhem pro vlky pod Srním je prima zastávka spojená s procházkou. Pravda, v motorkářském do tamního krpálu nic, moc

Uskutečněno: 01.05.2018
  • Již tradičně za sněhem

Opět nešlo odolat slunci a spoustám sněhu ve vyšších polohách Šumavy. A stálo to za to :-) Při cestě zpět osvědčená zastávka na kávu...benzínová pumpa Běšiny u Klatov.

Uskutečněno: 07.04.2018
  • Nové pneu + STK

V lednu padla technická, tak jsem si dneska udělal kolečko. K chlapům do RV Moto přezout nové pneu a odsud na STK. Na technický vše proběhlo v klidu, absolutně žádné připomínky v doplňkům.

Vloženo: 26.03.2018
    Uskutečněno: 26.03.2018
  • Skoro-dovolená JČ

Krátká skoro-dovolená v jižních Čechách se nám podařila nacpat do dní 4.-6.7. Náplní byla návštěva městečka lovců kožešin Fort Hary nedaleko Mirotic a druhý den výlet do Písku a ZOO krokodýlů v Protivíně. Mezi tím g

Typ: Dovolená
    Uskutečněno: 04.07.2017
  • Kemp Karolína

Další naše moto-tradice. Těsně před začátkem prázdnin jezdíme do oblíbeného kempu trochu zrelaxovat. Letos byl tenhle relax víkend spojen s návštěvou Konstantinových lázní. Konstatninky jsem X-krát projel na kole, x-k

Uskutečněno: 24.06.2017
  • Toulání Šumavou

Prostě jen tak výlet na kafe ...

Uskutečněno: 10.06.2017
  • Sám v Krušných horách

Moje hezčí polovička měla služební víkend, tak jsem vyrazil na pořádný výlet. Z domova směr Teplice-Komáří Vížka-Krušnohorská magistrála-vodní nádrž Fláje- průlet Německem-Karlovy Vary-Teplá a pak tak nějak zase domů. S

Uskutečněno: 28.05.2017
  • Jak jinak...ŠUMAVA :-)

Nahoře ještě zbytky sněhu, krása počasí a zavřené hospody. Naše oblíbená restaurace na Kvildě byla zavřená a stejně tak většina ostatních. Následoval přejezd na Prášily. Bylo co jíst i na bizony se dalo podívat. Už naše

Uskutečněno: 09.04.2017
  • VD Klíčava

První společný, trochu delší, výlet sezóny 2017 vedl na vodní nádrž Klíčava. Cesta fajn, počasí super. Na místě bylo i pár motorek. Co víc si na začátku přát :-)

Uskutečněno: 02.04.2017
  • SEZÓNA 2017 ZAHÁJENA

Chtěl jsem nějaké fotky se sněhem. Tak je mam a je tam hodně sněhu. Ale ... pod Velkým Javorem 12 st. a azuro. Byla to paráda!!!

Vloženo: 12.03.2017
    Uskutečněno: 12.03.2017
  • Výměna rukavic ...

Vloni se fakt dařilo. Do věčných lovišť hned na začátku sezóny odešly boty, v průběhu roku kalhoty a na konci roku mi vyskočily prsty z rukavic... Od podzimu jsem hledal něco, co mi bude vyhovovat. Trvalo to dlouho, d

Vloženo: 08.02.2017
    Uskutečněno: 08.02.2017
  • Probouzení stroje ...

Na dnešek byl v plánu převoz motorky na servis. ALE ... venku krásně svítilo slunce, silnice suché a ke všemu se mi podařilo sehnat odvoz. Tzn. jelo se po ose. Vůbec mi nevadilo jaká teplota panovalo, bylo to booooží :-)

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 08.02.2017
    Uskutečněno: 08.02.2017
  • PF 2017

V novém roce klid a pohodu v sedlech našich strojů :-)

Vloženo: 30.12.2016
    Uskutečněno: 30.12.2016
  • Podzimní foto

Stalo se tradicí a každý podzim vyrazíme někam na louku, pod les a uděláme pár vybarvených podzimních fotek zalitých sluncem. Jinak tomu nebylo ani letos, prvně s Barborou :-)

Vloženo: 08.11.2016
    Uskutečněno: 29.10.2016
  • Přední brzdy

Ke konci loňské sezóny jsem tak nějak obrazně řečeno začal chystat motorku na sezónu novou. Po výměně vzduchového filtru přišla na řadu přední brzda. Kotouče sice tak nějak + - ještě v limitu,ale chtěl jsem dát pro

Vloženo: 31.01.2017
    Uskutečněno: 07.10.2016
  • Svíčky, vzduchový fltr_výměna

Výměna svíček spíše preventivní, páč nevím, jak dlouho jsou tam. Vzduchový filtr jsem zvolil Unifilter od Touratechu. Pratelnost filtru je super věc a tuším, že při poctivé údržbě může fungovat velmi dlouho.

Vloženo: 02.10.2016
    Uskutečněno: 02.10.2016
  • Nastrojení motorky

Během sezóny fakt nebyl čas do deníku psát všechny montáže doplňků. Takže, fotka na začátku roku a fotka na konci. Vše má svoje opodstatnění a funkčnost. Nic není zbytečně montováno.

Uskutečněno: 26.09.2016
  • Dovolená ve stylu TdCZE

Všude se mluvilo o situaci v Evropě a tak v zimních měsících /čas plánování/ padla volba na dovolenou v naší domovině. Řeknu to hned na začátku. Byla to moooc prima akce, ale ty velký kopce mi prostě chyběly. :-) P

Typ: Dovolená
    Uskutečněno: 25.07.2016
  • Vimpersko

Oběd v hotelu Zlatý potok, jezero Kramata u Vimperka a tak nějak domů Šumavou.

Uskutečněno: 17.07.2016
  • Hornické muzeum

Během krátkého víkendového pobytu v našem oblíbeném kempu Karolína proběhla návštěva hornického muzea v Plané. Muzeum jako takové úplně super. Jdete bez průvodce, svým tempem, vše je přehledně popsané, je jedno jak dl

Uskutečněno: 26.06.2016
  • Tam na jih ...

Uplynulý víkend byl tak trochu tanec mezi kapkami deště, ale dobrý až na drobné přepršky sucho a krásných cca 530 km mimo jiné po jihu Čech ...

Vloženo: 06.06.2016
    Uskutečněno: 05.06.2016
  • Kalhoty RST ADVENTURE II 1235 black

Stejně jako před pár týdny boty, se postupně a trochu nečekaně odporoučely do věčných lovišť moje kalhoty. Chvíli to zase zabralo, výběr trval, ale výsledek se dostavil. S novým modelem panuje absolutní spokojenost.

Uskutečněno: 30.05.2016
  • Sólo jízda ...

Nějak jsem o víkendu zůstal sám doma, takže byla šanci si udělat pěkně dlouhý výlet :-) Nabral jsem tedy směr Lipno, s krátkou zastávkou v Hošticích, přejezd do Rakouska, kousek Německem, zase zpět do ČR a přes svoji

Vloženo: 06.06.2016
    Uskutečněno: 22.05.2016
  • Alpinestar TOUCAN

Na začátku sezóny jsem pevně věřil, že moje TCX-a letošní rok zvládnou. Opak je pravdou, musel jsem vyměnit. Po jedné z cest, kdy jsem chytil déšť a doma doslova vyléval vodu z levé boty, bylo rozhodnuto. Nu a vítěz n

Uskutečněno: 10.05.2016
  • Po stopách seriálu Chalupáři...jo a Slapy

Podle deníku tady to vypadá, že nejezdíme. Opak je pravdou, to jen sedět u PC není až tak teď aktuální. S nedělního výletu sem pár fotek hodím. Bylo to super. Filmová vesnice ze seriálu Chalupáři sice vypadá jinak

Vloženo: 11.05.2016
    Uskutečněno: 08.05.2016
  • Motoškola Sršeň 17.4.2016

Od prosince mám doma poukaz na kurz v Motoškole Sršeň. Nadešel den D a jelo se směr Tchořovice. Celý den byl hoodně výživný,zábavný a hlavně poučný. V kombinaci s novou motorkou ideální volba, jak jí pořádně dostat d

Uskutečněno: 17.04.2016
  • Padací rám Wunderlich

Bez nich by to fakt nešlo. Takže volba montáže byla jasná. Otázka zněla jakého zvolit výrobce. Výběr tedy padl na Wunderlich...a důvod. Prostě se mi tyhle padáky na motorce líbí nejvíc a kvalita zpracování je myslím léty

Uskutečněno: 12.04.2016
  • Lehce jarní Šumavou

Víkend se podařil. Bylo počasí i čas, takže se v neděli jelo zas. Tak nějak jsem to motal na Klatovy, tam oběd a pak směr Hartmanice. A protože bylo teplo, padla volba pokračovat na Keply. K našemu překvapení bylo nahoře

Vloženo: 07.04.2016
    Uskutečněno: 07.04.2016
  • Hromnické jezírko + kaolinové doly Kaznějov

Takže máme za sebou první, trochu delší výlet v nové sestavě. Teda, s novou motorkou, baťůžek je původní :-P ...foto jako důkaz ;-) Pro začátek cca 120 km okolo Plzně se zastávkou na Hromnickém jezírku a kaolinovýc

Vloženo: 02.04.2016
    Uskutečněno: 02.04.2016