Logo Spark Spark

Informace o značce

Jedná se o českou značku, která design produktů navrhuje přímo v naší republice. Samotná výroba se pak realizuje v Asii, kde šije i většina světových výrobců.

Historie značky

V GlobalMotu, pod jehož křídla značka Spark patří, se řídí heslem „for real bikers“. Opravdoví motorkáři chtějí svou příslušnost dát najevo, i když zrovna na svém železném oři nesedí, a tak pro ně na příští jaro přichystali novou kolekci civilního oblečení. Kolekce Casual se neustále rozrůstá o další a další kousky a najdete v ní trika, polotrika, trika s dlouhým rukávem, mikiny, všechno samozřejmě i v dámském provedení.

 

I když trika a mikiny zabíraly podstatnou část výstavního stánku, důležitější pro nás je to jízdní oblečení. U toho začneme novinkou, kde na první pohled nepoznáte, jestli jde o civil nebo o funkční motorkářský produkt. Jde o cargo kalhoty Spark Horizont, takže takovou alternativu k populárním motorkářským džínům. S nimi ale nabídnou srovnatelnou úroveň bezpečnosti. Největší zajímavostí jsou ale jejich 3 verze rozdělené podle materiálu a z něj vyplývajících vlastností. Nejvýše postavená je varianta obsahující 100% kevlar. Díky němu nabídnou nejvyšší míru bezpečnosti, další provedení kombinuje 50:50 kevlar s materiálem Coolmax. Ten vyniká odvodem vlhkosti a prodyšností, takže půjde o ideální provedení do horkých dní s vysokou odolností proti prodření. Poslední verze kalhot je takzvaně ekonomická, protože je vyrobená z materiálu kombinujícího bavlnu s odolnou Cordurou. Ta se vyznačuje také vysokou pevností a odolností proti prodření, ale kevlar to zkrátka není. Díky kombinaci tohoto materiálu s bavlnou kalhoty nabídnou přívětivou cenu, dostatek pohodlí a stále ještě dostatečnou úroveň bezpečnosti. Zvlášť když jsou, stejně jako ostatní kalhoty v řadě, vybavené výškově nastavitelnými protektory z paměťové pěny na kolenou a bocích.

K výše zmíněným kalhotám se bude hlavně v létě skvěle hodit některá z připravovaných lehkých prodyšných a cenově dostupných bund. Půjde o klasické „síťovky“ s různě velkými panely z prodyšného mesh materiálu vybavené potřebnými chrániči pro zachování bezpečnosti. V jejich případě se můžete těšit na populární barevnou kombinaci fluorescenční žluté a černé.

Velkou pozornost pak poutal cestovní top komplet Avenger. Jde o třívrstvý set vybavený nepromokavou vložkou, zateplenou vložkou a samotnou bundou nebo kalhotami z materiálu Cordura. Na bundě najdete až 11 ventilačních otvorů, které nejsou jenom takovými těmi známými kapsami. Některé z nich jsou  kompletně odnímatelné panely a najdete je třeba na hrudníku nebo na zádech. Veškeré zipy nesou značku YKK a jsou voděodolné, doplňuje je velké množství stahovacích elementů pro úpravu obvodu pasu nebo rukávů a dostatek kapes. Zajímavostí je určitě také přítomnost integrovaného velkého nákrčníku. Bunda se dá samozřejmě pomocí zipu spojit s kalhotami, které nabídnou stejnou specifikaci a stejné vychytávky jako jsou třeba odnímatelné větrací panely.

Avenger doplnila na výstavě ještě sestava střední třídy Roadrunner. Tady už název napovídá, že půjde spíš o silniční textil, zatímco předchozí verze byla určená pro adventure jezdce. Je to znát i na o kousek kratším střihu bundy, nicméně i tady najdeme dvě vnitřní vložky, ventilační otvory, dostatek kapes nebo pásy pro úpravu obvodu. Trojici cestovních textilních setů pak doplňuje nejlevnější Mizzen s vyjímatelnou zateplenou vložkou a krátkým střihem bundy.

Spark ale není jenom oblečení, nabízí také boty a rukavice. Bot najdete v nabídce širokou škálu od městských přes cestovní až po sportovní, to samé platí pro rukavice, kde si vyberou i dámy s delšími pěstěnými nehty. Novinky můžete očekávat v nabídce od jara 2020, současné modely můžete už teď vybírat na stránkách www.globalmoto.cz

Pokud Vám v článku chybí některá data z historie, budeme rádi, když nám pošlete doplnění.


TOPlist