Znovuzrozený Horex VR6 se představil ve Frankfurtu

O osudech značky Horex se zde psalo již víckrát. Jen ve zkratce – německá společnost byla poprvé založena v roce 1920, aby se následně zavřela kvůli válce, následovalo znovuotevření v roce 1948, zavření v roce 1960 a opětovné otevření po 50 letech v roce 2010. Ani to však netrvalo dlouho a Horex v roce 2012 opět ukončil činnost.

Znovuzrozený Horex VR6 se představil ve Frankfurtu

Hlavním důvodem posledního odstavení byl neúspěch nového ambiciózního modelu VR6. Šestiválcový naháč byl sice bezesportu zajímavým projektem, ovšem vysoká hmotnost a nepřesvědčivé jízdní vlastnosti v kombinaci s velmi vysokou cenou zabily prodeje.

Nyní však nastává v Horexu další etapa a pod taktovkou investora 3C Carbon Group se to chystá německá značka zkusit znovu. I tentokrát je ve hře model VR6, ovšem pro rok 2016 více či méně přepracovaný. Změny sice místy nejsou tak zásadní, jak by možná měly být, ale i tak je pravděpodobné, že si VR6 najde výrazně víc zákazníků, než kolik si našel před pěti lety.

Základem staronového stroje je stále stejný šestiválec o objemu 1200 ccm, vyladěný na výkon 170 koní a točivý moment 137 Nm. O odpružení se starají nastavitelné tlumiče Öhlins, o bezpečné zastavení zase brzdy Brembo. Kolem dokola se objevuje několik karbonových prvků, mezi které patří například podsedlová část, kryty u stupaček a další. Suché hmotnosti to ovšem ani tak výrazně nepomohlo, neboť stále činí nemalých 221 kilogramů. Co do technologií, na jezdce čeká LCD přístrojový panel nebo LED zadní světlo.

V první řadě udělá Horex sérii s názvem Silver Edition. Tato vstupní limitovaná edice bude mít 33 kusů, z nichž každý se bude prodávat za zatím neurčenou cenu. Rozhodně to však bude o kousek více než 22 500 euro, které si Horex řekl za VR6 v roce 2010.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.62
Známkováno: 8x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist