Novinky od Hondy: CTX700 a CTX700N

Honda rozjíždí svojí strategii jednoho společného motoru pro co nejvíc modelů pěkně zostra. Po naháči NC700S, enduru NC700X a skútru Integra postavila na řadovém sedmistovkovém dvouválci dva nové cruisery. Zatím byly představeny na americkém trhu, zbytek světa včetně Evropy si bude muset minimálně rok počkat.

Novinky od Hondy: CTX700 a CTX700N
Obě novinky, které se poněkud překvapivě objevily na mezinárodní motocyklové výstavě v Chicagu, se drží základní koncepce populární řady NC. Do názvu ale dostaly jinou zkratku, symbolizující pojmy Comfort-Technology-Experience a v jejich vzhledu můžeme najít podobný rukopis, jako u nového odstrojeného Goldwinga F6B nebo futuristického poloskútru DN-01.
Oba modely mají společný horizontální design a liší se prakticky jenom přední maskou. Naked verze má nad předním světlem jenom symbolické lízátko, zatímco kapotovaný model CTX nabídne jezdci o něco větší závětří, zvlášť s vyšším provedením plexiskla. Oba cruisery se pak liší ještě v několika detailech, jako výškou řídítek nebo držáky pro spolujezdce.
Základní konstrukce a technické parametry jsou ale shodné: řadový dvouválec o objemu 670 ccm má maximální výkon 35 kW, přesně podle nových regulí pro skupinu A2. K jeho největším devizám patří kroutící moment 60 Nm, který má k dispozici už v hodně nízkých otáčkách, a skoro zanedbatelná spotřeba.
V nabídce je i verze s automatickou dvouspojkovou převodovkou, která společně s výškou sedla 720 mm a možnosti příplatkového ABS přiláká nejednoho motorkářského začátečníka, ale předpokládaná lidová cenovka (naked verze stojí 6 999 dolarů, kapotované CTX pak 7 799 babek) možná učaruje i kdejakému ostřílenému harcovníkovi. My se na ní každopádně těšíme už teď.


Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.67
Známkováno: 18x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist