Ducati Streetfighter 848 - potvrzeno!

O chystaném spojení designu velkého Streetfightera s motorem ze supersportovní 848 se už nějakou dobu šušká. Internetem nedávno proběhla také nezbytná špionážní fotografie, a nyní přichází na řadu logicky další krok: první oficiální snímky nového modelu pro rok 2012.

Ducati Streetfighter 848 - potvrzeno!

Kapitoly článku

Ducati oficiálně potvrdila doposud neověřené předpoklady, že na příští sezónu chystá slabší verzi nekompromisního nakedu Streetfighter, tedy odstrojeného superbiku 1198
Továrna z Bologni zatím dala k dispozici pár obrázků, které odkrývají prakticky totéž, co úlovky špionážních fotografů, a tím definitivně potvrzují, že v oddělení designu moc práce s novinkou neměli.
Vzhledově jsou oba Streetfightery téměř totožné, ale v čem se budou odlišovat výrazněji, je to, čemu se říká uživatelská přívětivost. Zatímco stávající model 1198 patří v kategorii naháčů mezi největší grázly, a zkrotit jeho temperament vyžaduje notnou dávku jezdeckých zkušeností, jeho mladší bráška bude tím pravým kámošem pro hodné kluky a holky.  
O to se postará nový motor 848 Testastretta 11°, který nabídne mnohem plynulejší a vyrovnanější průběh výkonu (žádné hodnoty technických specifikací ale zatím oznámeny nebyly), takže práce s plynovou rukojetí už nebude vyžadovat tak přesné a citlivé zápěstí. A kdyby se přesto podařilo neopatrným zacházením prohrábnout zadní kolo, zasáhne systém kontroly trakce Ducati Traction Control, a dá všechny problémy s adhezí do pořádku.
Praktičnost malého Streetfighteru a jeho ambice na to, stát se motorkou pro každodenní použití, zvyšuje zásadním způsobem také vylepšená geometrie podvozku a drobné úpravy ergonomii.
První příležitost k osobnímu seznámení nabídne pravděpodobně podzimní výstava v Miláně, kde budou nejspíš k vidění všechna barevná provedení. Pro ortodoxní vyznavače firemních barev je určena červená, agresivní vzhled podtrhne matná černá, a konzervativnějším klientům Ducati nabízí žlutou. Nový model bude k mání už na podzim tohoto roku.

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.35
Známkováno: 17x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist