globalmoto_duben_nolan

Abraham na 1199 porazil Porsche GT3 Cup i tryskáč L-29

O víkendu proběhla na brněnském letišti v Tuřanech akce „Mezinárodní den rodiny“, jejíž součástí byl i rychlostní souboj mezi Ducati 1199 Panigale, Porsche 911 GT3 Cup a letadlem Delfín L-29.

V rámci projektu „Brno – město uprostřed Evropy“ a „Dětské dny uprostřed Evropy“ se v areálu mezinárodního letiště Brno-Tuřany uskutečnila v neděli 27. května 2012 akce „Mezinárodní den rodiny“. V rámci celodenního programu byl nachystán i rychlostní závod jehož účastníky byl:
1) motocykl Ducati 1199 Panigale - řidič Karel Abraham, závodní jezdec MS silničních motocyklů v královské kubatuře MotoGP,
2) automobil Porsche 911 GT3 Cup - řidič Tomáš Mičánek, závodní jezdec a loňský celkový vítěz německého šampionátu Porsche Super sport Cup,
3) proudové letadlo Delfín L-29 - pilot Pavel Veselý, bývalý armádní pilot

Motocykl i sportovní automobil startovaly z místa v momentě, kdy pomyslnou startovní čáru protlo letadlo ve výšce 50 m nad nimi. I přestože Delfín L-29 letěl rychlostí 200 km/h a poté zrychloval, nedokázal porazit dvojici na na ranveji.
V cíli byl první Karel Abraham na motorce a médiím sdělil: „Bylo to příjemné zpestření motocyklové sezóny a volného závodního víkendu. I když jsem vyhrál jen těsně, ukázalo se, že je motocykl nejrychlejší. Důležité bylo, že se diváci pobavili."

Pilot vozu Tomáš Mičánek chvíli po startu o několik metrů vedl, ale nakonec jezdci na motocyklu podlehl. „Jel jsem v 'cupovém' voze, který je přece jen o nějaký kilometr pomalejší než moje Porsche RSR, s kterým závodím v Německu. Byl to zajímavý souboj, rád si to někdy zopakuji,“ uvedl Mičánek