Paříž: Buell & H-D + video

Americký výrobce H-D spolu se značkou Buell má ve Francii velké zastoupení a tomu odpovídala i velikost expozice těchto motocyklů. Ze současné nabídky obou značek nechybělo nic, co se buď chystá, nebo bylo již představeno pro nadcházející sezónu.

Paříž: Buell & H-D + video

Buell

Do samostatné expozice značky Buell přihlížející samozřejmě lákala především horká novinka Buell 1125R. Tomuto připravovanému stroji jsme již určitý prostor věnovali dříve (viz odkaz) a základní informace již byly známé. Proto nás především zajímalo, jak vše vypadá na živo. Na první pohled i přes všechnu tu černou barvu upoutá mohutný vzhled a především přední, z pohledu jezdce doširoka otevřená přední maska, která by snad schovala i slona. Pod ní vyčnívají mohutné části sání, na které navazuje velice uhlazený dvouválcový kapalinou chlazený dvouválec BRP-Rotax s úhlem 72° o objemu 1125 ccm a výkonu 146 k při 9800 ot /min. Vše je pod motorem zakončeno mohutnou koncovkou výfuku v černém provedení.Celková délka a styl usazení naznačují, že se jedná o stroj s vyhraněným sportovním charakterem, žádné výletní náčiní. Pro to hovoří i hmotnost, která dosahuje v této objemové třídě velice slušných 170 kg suché váhy, a vpředu převrácená vidlice – vše od značky Showa. Do rámu, který u Buellů slouží tradičně zároveň jako palivová nádrž, se vejde 21,2 l benzínu. Dalším zajímavým a nápadným poznávacím znamením jsou u těchto strojů brzdy. Tento motocykl není výjimkou. Vepředu je osazen novým třmenem s osmi pístky ZTL2 ™ (Zero Torsional Load), který byl původně vyvinut pro závodní model XBRR a zakusuje se do obrovského kotouče 375 mm. Jak je vidět, Erik Buell posunul opět o krok dále svoji základní myšlenku - nabízet designem netradiční netuctové stroje, avšak skvěle propracované, nabízející adekvátní sportovní zážitek.


Oficiální video


V expozici Buell byla vidět na téma značky také velice vydařená stavba Buell Lazareti FR. Posuďte sami, prostě nádhera..Harley-Davidson

H-D přišlo s výraznou modernizací a novým motorem v loňském roce, tudíž výraznější změny jsme v letošním roce neočekávali. I přesto se návštěvníci mají v této expozici na co těšit. Jedná se především o nové dva motocykly z kategorie softail pod označením Harley-Davidson Rocker, které jakoby chtěly evokovat a odrážet současný trend nejrůznějších uměleckých děl v kategorii custom. Čisté linie a především zadní kolo s obutím 240/40–18 s krásně přetaženým blatníkem vypadá v kombinaci se sedlem jezdce a provedením softail opravdu uhrančivě. Motocykl se bude vyrábět ve dvou provedeních, ale rozdíl je kromě barevného provedení motoru a laku v zásadě jen v tom, že varinta FXCWC bude mít navíc namontovány stupačky spolujezdce a zasunuté druhé minimalistické sedlo do jezdcova „bobíku“. O přílišné pohodlí asi nepůjde, ale jako příležitostné svezení spolujezdce to stačí.


Většina modelů dostala rovněž nové barevné provedení. Za opravdu pěknou záležitost, která nás všechny ohromila, lze považovat Harley-Davidson XL 1200 Nightster patřící do kategorie Sportster. Barevné provedení v kontrastu černé a bílé v kombinaci s černými ráfky a částmi motoru včetně vzduchového filtru vypadá v reálu opravdu úžasně.

V expozici rovněž nechyběl loni představený prototyp roadsteru Harley-Davidson XR1200 vycházející ze závodních strojů kategorie Dirt track. Kdy půjde do výroby, to se snad dozvíme za měsíc v Miláně.Video: H-D & Buell

(autor: Jarda, střih: Radek Žemlička)

Video si můžete stáhnout v lepší kvalitě zde (18 MB).

Stáhněte si vybrané fotografie na pozadí vašeho PC

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist