ktm_zari
Lukáš Dryml na tandemu s Vláďou: Plochodrážka má větší zrychlení než F1

Ještě týden a v Praze vypukne největší plochodrážní svátek roku. Na Markétě se pojede Grand Prix a tou nejlepší pozvánkou je seriál pátečních rozhovorů Na tandemu s Vláďou, který navštívil Lukáš Dryml. Poslechněte si, o čem plochá dráha je a jaké to je jezdit na motorce bez brzd a odpružení.

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Lukáš Dryml patří mezi nejlepší plochodrážní jezdce naší scény a společně se svým bratrem dokázal vybojovat například evropský titul dvojic. Během kariéry závodil nejen u nás, ale i ve Švédsku, Británii nebo Polsku, kde je plochá dráha národním sportem a závody navštěvuje víc lidí, než by se dvakrát vešlo do naší největší arény.

V rozhovoru se dozvíte, jak vypadá plochodrážní motorka, jaké to je závodit na oválu mezi mantinely bez brzd, anebo jak velká alchymie je naladit motor, který plochodrážce umožní zrychlit srovnatelně nebo dokonce rychleji, než umí Formule 1. Mimochodem, plochodrážní Jawu jsem si vyzkoušel a byla to hodně silná káva. Lukáše a jeho bratra Aleše přivedl k ploché dráze otec, který na oválech sám velice úspěšně závodil a mohl jim tak předat moře cenných rad a zkušeností. Rozhovor má velké grády, takže je jasné, že vás teď plochá dráha nejspíš nenechá v klidu a 18. září budete Grand Prix sledovat minimálně v televizi.

Náš tip

Stahujte celý nesestříhaný rozhovor v délce 47 minut - dryml.mp3

O čem se mluvilo:

  • Jak vypadá speciál pro plochou dráhu
  • Jawa byla lídrem mezi výrobci plochodrážních motorek
  • O kariéře, výhrách, ale i zraněních, které k ploché dráze patří
  • Jaké země jsou ploché dráze zaslíbené a kde to všechno začalo
  • Jak Lukáš ukončil kariéru, ale pak se stejně na ovály vrátil

 

Přečtěte si také:

Informace o redaktorovi

Vláďa Novotný - (Odebírat články autora)
Honza Zajíček - (Odebírat články autora)

Autoři článku obdrželi prémie 6 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist