globalmoto_duben_nolan
Lenka & Jawa

Dívka měsíce PROSINEC.


Lenka Kopalová


 • Věk: 21 let
 • Míry: 94 / 63 / 92
 • Místo: Praha
 • Povolání: studentka
 • Osobní web: zde • Fotogalerie

  1. 2. 3.
  4. 5. 6. 7.
  8. 9. 10.
  11. 12. 13.

  Upozornění:
  Je zakázáno kopírovat či jinak rozšiřovat fotografie, které jsou uvedené v naší galerii bez našeho souhlasu. Děkujeme za pochopení.


  Krátký rozhovor

  Jak jsi se dostala k ploché dráze?
  V roce 1999 jsem se seznámila s plochodrážním jezdcem Mathiasem Schultzem, který se u nás v hotelu ubytoval. Vyprávěl mi o Speedway, inspirovalo mě to, a tak jsem to zkusila. Začátkem sezóny probíhal ve Slaném nábor začínajících jezdců, a tak jsem se přihlásila. Přijali mě a od té doby jezdím ukázky pro AK Slaný. Jsem jediná dívka u ploché dráhy v republice. Nejlepší chvíle a úspěchy na motorce?
  Úspěch je pro mě tím, že jsem vůbec sedla na plochodrážní stroj, a že jsem jediná dívka v ČR. Nejkrásnější chvílí je, když vám tleská tribuna fanoušků. Jezdím na plochodrážním stadionu ve Slaném.

  Může se člověk v Čechách uživit jako jezdec?
  Může, když bude mít dvě práce a bude Speedway brát jako drahý koníček. Co si myslíš o české plochodrážní scéně?
  Plochá dráha je v Čechách tradiční sport, ale vzhledem k tomu, že chodí podstatně méně nadšenců, než bylo v 60. letech, stává se zastíněným adrenalinovým sportem. Co by se mělo na ploché dráze změnit?
  Ze závodů by se měla udělat především show, jak pro diváky, tak i pro jezdce. Více muziky a oživení, podobně jako v sousedním Německu.

  Informace o redaktorovi

  Jiří Jevický - (Odebírat články autora)
  TOPlist