ktm_srpen
Jiří Heiník na tandemu s Vláďou: Ovládnout své tělo je základ

Na červenou sedačku tentokrát usedl Jiří Heiník, tedy osoba, která vás zajímala a kterou jste v pořadu Na tandemu s Vláďou chtěli vidět. Povídali jsme si hlavně o motosportu a tréninku závodníků, kterým se Jiří Heiník už dlouhá léta věnuje.

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Hned úvodem rozhovoru Jiří Heiník prozradil, proč ho potěšilo, že letošní titul mistra světa v MotoGP vyhrál tovární jezdec Suzuki Joan Mir. Tenhle kluk totiž popřel hned několik základních teorií o tréninku na motorkách. Sami si poslechněte, které to jsou a čím je novopečený mistr světa královské kategorie výjimečný. Pak se člověk nemůže divit tomu, proč to Joan Mir okamžitě na motorce dával lépe než kluci, kteří jezdili od pěti let a všichni na něj koukali, jako by jim spadly hračky do kanálu.

Náš tip

Stahujte nesestříhanou hodinovou audio verzi: heinik.mp3 nebo si rozhovor poslechněte ve svém Spotify, případně na Apple Podcasts.

Možná díky tomu vás teď napadne, co Jiří Heiník považuje za nejdůležitější vlastnosti a dovednosti špičkového závodníka. Ano, je to rovnováha, koordinace a postřeh. Důležité je také umění ovládnout své tělo, což je pro řízení jakékoliv motorky nesmírně důležité a je fuk, jesli závodíte v továrním týmu a nebo se vozíte jen pro žízeň. Více si poslechněte v rozhovoru, ve kterém zaslechnete také jména našich špičkových závodníků let minulých a nebo součastných, jako jsou třeba Kuba Kornfeil, Karel Hanika, Oliver König, Libor Podmol, Filip Salač nebo Otakar Kotrba, Míra Lisý, Jirka Čepelák či Michal Kadleček. Mimochodem, Jiří Heiník trénoval několik mistrů světa, byl trenérem enduro reprezentace, ale také sám na motorce závodil třeba na Erzbergu, na Pikes Peaku a vyzkoušel si i monopost Formule 1.

O čem se mluvilo:

  • O tréninku a přípravě na motorku
  • Jak na sobě pracovat a proč je důležitá rovnováha, koordinace a postřeh
  • O tom, proč Jirku potěšil titul mistra světa MotoGP pro Joana Mira
  • Jak si vyzkoušel Formuli 1 a jaký sen si chce splnit
  • O tom, proč je důležité ovládnout své tělo a proč trénovat na kole

Přečtěte si také:

PS: Technika je věc nevyzpytatelná a občas prostě zazlobí, aniž by o tom dala dopředu vědět. Tady se nám v průběhu rozhovoru odporoučel do věčných lovišť hlavní mikrofon a zvuk z toho záložního bohužel není v té kvalitě, na kterou jste zvyklí. Ale je aspoň nějaký, takže před sebou nemáte program pro hluchoněmé. Za zhoršenou kvalitu poslechu se omlouváme a věříme, že věcná náplň tohoto rozhovoru vám sluchové strádání vynahradí.

Informace o redaktorovi

Vláďa Novotný - (Odebírat články autora)
Honza Zajíček - (Odebírat články autora)

Autoři článku obdrželi prémie 60 Kč od 10 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist