ktm_unor
Připravme se na závodní motorku s Oliverem: Dynamická síla a vytrvalost

Pro někoho může být překvapením, že Oliver nezvedá tuny železa v posilovně, ale posiluje poněkud jiným způsobem. Opět jde o koordinaci pohybů a trénink dynamické síly ve vztahu k motorce.

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Ani při tomto cvičení není potřeba extra vybavení a můžeme tímto způsobem trénovat doma. Oliver klade důraz na silný střed těla, který je při jízdě na motorce velice důležitý. Jde o to, že je ve výsledku na motorce uvolněný a nedrží ji křečovitě rukama. Právě tohle je u motorkářů častým problémem a je to potřeba odstranit. Oliver nám nejprve ukáže základní cviky, které si ovšem později ztíží a ve finále je kombinuje s tréninkem rovnováhy.

Pod pojmem vytrvalost si v podání Olivera nepředstavujte běh maratonu, ale kombinaci cviků, které nám doposud předvedl a jejich spojením vzniká opravdu výživný „kruháč“. Cvičí víceméně se svou váhou těla a rozhodně to není žádná brnkačka. Dnes tu máme poslední díl "pod střechou" a příště se vypravíme ven na kolo. Právě jízdní kolo je pro motocyklové závodníky velice důležité a dokonce víc, než si většina lidi umí představit. Pojďte si dát s Oliverem další díl a nechte se inspirovat videem!

Informace o redaktorovi

Vláďa Novotný - (Odebírat články autora)
Honza Zajíček - (Odebírat články autora)

Autoři článku obdrželi prémie 12 Kč od 2 uživatelů.
Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
sosmen přispěl 6 Kč
stanxxx přispěl 6 Kč
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (5x):TOPlist