Iron Lung - Harley ve sportovním

Firma Icon 1000 z Portlandu v americkém státě Oregon je známá hlavně tím, že vyrábí různé druhy motocyklového oblečení a doplňků. Čas od času si ale střihne nějakou zajímavou přestavbu - něco jako self-promotion. Nejnovější z nich připomíná sedmdesátá léta, kdy značka Harley-Davidson úspěšně působila v závodech silničních motocyklů.

Iron Lung - Harley ve sportovním
O značce Icon 1000 v souvislosti s přestavbami motorek neslyšíme poprvé, ale minulá úprava Uralu Quartermaster byla trochu z jiného soudku. I když ne tak docela - i tentokrát je cílem propagovat především trvanlivost a dlouhou životnost produktů. Tvůrci našli inspiraci v době před čtyřiceti lety, kdy se motocykly Harley-Davidson aktivně účastnily vytrvalostních závodů.
Vysokou odolnost při dlouhodobé zátěži koneckonců symbolizuje už samotný název Iron Lung (železná plíce). Atmosféru vytrvalostních speciálů H-D ale jednoznačně navozuje široká přední kapotáž se dvěma světlomety a černo-bílo-zlatou grafikou, kterou dodala místní customérská partička Garage 31, zatímco sedlo ušil na míru další lokální dodavatel, firma New Church Moto z Portlandu.
Jako základ pro stavbu posloužil Harley-Davidson Sportster 883 z roku 1991 s převrtaným motorem na 1 200 ccm, kterému se lépe dýchá díky kitu Wiseco a výfukovému systému SuperTrapp. Zesílené a snížené přední vidlice jsou usazeny v brýlích vlastní výroby, vzadu pak operuje dvojice progresivních tlumičů. Hodně stylově vypadají ráfky z Fat Boye nalakované na modro a obutá do balónů od Avonu, a protože jsme v sedmdesátých letech, nepřekvapí ani celková hmotnost s hodnotou 270 kg .
Zástupci značky Icon 1000 se nicméně brání tomu, aby Iron Lung dostal nálepku show-bike. Důkazem může být hned následující video, které zachycuje motorku v akci na rychlostním oválu v jižním Oregonu. A to je pořád ve fázi vývoje - finální verze má být hotová do příštího jara, kdy firma plánuje představit svojí novou kolekci oblečení.

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.61
Známkováno: 18x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist