Denník stroskotanca

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

mirechd (62) napsal 02.12.2022 v 13:03

Najlepší cestopis čo som doteraz čítal...super a prajem mnoho šťastných návratov a kilometrov kolesami dolu..

peco805 (0) napsal 02.09.2021 v 17:58

pekne napisane a dobra volba trasy.finsko je krasne..uz 3r sa chystam napisat moju cestu s fzs 1000
hodne dalsich stastnych kilometrov

momo71 (3) napsal 26.03.2021 v 21:14

Noro, jednoducho skvelé !
Rozmýšľam, čo napísať, ale všetko už bolo v komentároch napísané. Tak si spoj všetky komentáre do jedného a to je to čo by som chcel povedať.
Čítam si Tvoje cestopisy opakovane ako obľúbenú knihu.
Mal by si to sfilmovať.
A to motto: Ty kúpiť môj motorka...

V4 (-4) napsal 25.03.2021 v 12:33

Díky za super cestopis. Přesně v našem duchu, a navíc jsem úchyl na starý stroje

ieiou (9) napsal 23.03.2021 v 16:50

Super cestopis

ttommirs (9) napsal 09.03.2021 v 22:03

Tady není co dodat... děkuju

Lukeeno (2) napsal 08.03.2021 v 19:01

Noro, jako vždy poutavé a velmi příjemné čtení a dlouhé to není vůbec, vydržel bych i celou noc. A bonus transport motorky z Vladivostoku

Děkuju

Mercurio (83) napsal 05.03.2021 v 14:55+1

Ahoj.
Rok jsem čekal na další díl krásného čtení,až jsem jej propásl. Skoro...
Rozumím tomu,že jezdíš sám.
Já to mám tak také rád. Chci jíst,jím. Chci spát,spím. Chci chcát... atd.
Ale na rozdíl od tebe jsem dost chcanka. Nejdál na východě jsem byl u Váhu a na severu pak v Jelení Góre...
Máš můj obdiv a stejně jako mnoho dalších se těším za rok na další dlooouhé čtení.
Ďakujem Ti.

barborino (2) napsal 28.02.2021 v 09:04

Povedený trip.
Na mě moc asfaltu s takovou moto, ale tvoje volba.

K bonusu jen: Kdo nebyl, neuvěří ....
Rusko je krásná země plná zajímavých lidí, hned bych se vrátil.
Krásný vzpomínky....

WIMPY (6) napsal 25.02.2021 v 08:15+1

Díky za příjemné čtení. Úplně jsem se do tebe vžil a cestoval s tebou. Moc mě to bavilo. Fandím ti!
Drž se a hlavně kolama dolů.

Sema (20) napsal 21.02.2021 v 22:36

Díky za fajn čtení, moc se mi to líbilo.

pbul (66) napsal 21.02.2021 v 10:54

kámo, úplně obyčejných 12 dnů ale jak to umíš pěkně okecat! taky zastávám názor, že cestovat na motorce se má víceméně bez plánu a spát v přírodě, kde mě to zrovně chytne. v tom právě spatřuju tu svobodu, naučil jsem se to při autostopu zamlada. nebýt pod diktátem času a plánování. to ten bonus už je zajímavější story! jo a prosím, příště vyfiltruj fotky, co se opakujou (4x racek atp

rousini (156) napsal 20.02.2021 v 20:47+2

Děkuju za pěkné čtení. Můj obdiv patří tvé schopnosti zajímavě popisovat opakující se události. Troufnu si říct, že většinu cesty jsi mě měl na tandemu, aniž bys tušil. Inspiroval jsi mě svým přiznáním se k obyčejnosti, lidskostí a vnímáním souvislostí. Procestoval jsi toho kupu s ošuntělou mašinou, kterou bys nevyměnil za nic, protože potom bys nemohl cestovat, tak jak ti vyhovuje a tudíž ani psát...

kapr (10) napsal 19.02.2021 v 19:55+1

Kamaráde, smekám před Tebou. Ty piš knihy. Všechny si koupím. Nebudu se ani dále vyjadřovat, prostě super

Frankie (731) napsal 19.02.2021 v 18:28+1

Cestopisy až na výjimky už moc nečtu, ale když jsem zjistil že autorem je "ten blázen" (myšleno v dobrém) co dojel na Hondě 250 na Sachalin, neodolal jsem
Příjemné počtení. Cítím z toho klid a pohodu a tak to asi mělo být. Tedy kromě adrenalinového dodatku o vrácení motorky z Ruska, to bych opravdu nechtěl zažít...
Líbí se mi, že nejsme všichni stejný a tak zatímco jeden pořád řeší navigaci, bookuje si ubytování předem a platí kartou, jiný jede jen podle zápisků, volá telefonem, fotí foťákem a platí penězma

lupo01 (2) napsal 19.02.2021 v 09:01+1

Noro, díky za poutavé čtení, na základě tohoto cestopisu jsem na jeden zátah přečetl i všechny tvoje předešlé. Klobouk dolů za tvoje cestovatelské výkony a ať se ti dobře daří i na dalších cestách!

pps2 (38) napsal 18.02.2021 v 22:03

Jj. "cestopis" ok (slovenčina mi nedělá problém číst) , jen nějak nevím jestli Ti mám fandit nebo spíš litovat ..

Obecně stejně jako negace ani asociálnost není konstruktivní program a zpravidla dříve či později se obrátí proti svému nositeli.
Avšak samozřejmě Tvůj život , Tvá volba a Tvůj boj ... Good Luck!

Murri (2) napsal 18.02.2021 v 11:18

Nádherné čtení. Zimní rozehřátí trochu zmrzlé motorkářské duše. Děkuji a přeji další takové krásné cesty.

pali3x (40) napsal 18.02.2021 v 10:36

Perfektný cestopis . Ako mnohí iní som sa tiež dostal pri čítaní z reality a zrazu som bol s vami na cestách . Ďakujem za pekné chvíle.

ddFreak13 (0) napsal 17.02.2021 v 22:16

Parada Noro ! Dal som tvoje tri cestopisy za jeden večer a bol to krásny únik z reality :))
Som rád že je CRF Rally doma a všetko sa podarilo. Bola určite prekvapená keď v garáži zbadala staršiu sestru :D

Nech sa darí a super čítanie :)

Světlas (19) napsal 17.02.2021 v 20:07+1

Trochu mi to připomíná převoz soutěžního auta přes Sírii. Ještě před válkou. Dobře to dopadlo,
tak hodně štěstí i nadále.

Tono013 (11) napsal 17.02.2021 v 13:38+3

Dakujem za (znovu) krasne napisany pribeh. A aj za bonus.
Clovece, Ty si rodeny spisovatel to co tu zverejnujes nie su cestopisy, ale umelecke diela.
Klobuk dolu pane.

spike-cz (137) napsal 17.02.2021 v 08:01

Tak Pane, tenhle Tvůj cestopis mi způsobil asi hodinovej únik z reality covidovového Česka do prostoru a času, kde by asi každý z nás chtěl právě uskutečňovat svoje putování.
Přestože se mi slovenčina čte blbě, vcuclo mne vyprávění naprosto dokonale. Ten osten oddělující návratovou fázi, kdy se ta radost kazí prostým vědomím, že konec je na dohled...znám. Klobouk dolů a palce nahoru.
Jetsův komentář jsem pochopil až po přelouskání cestopisu (první čtu komenty), moje úcta - tomu říkám kamarád.
Budu se těšit na další příspěvky...

jets (522) napsal 16.02.2021 v 12:39+3

No, já měl možnost cestopis číst před zveřejněním, hlavně kvůli cenzuře, která mně byla stejně houby platná, páč ten východňár moje zákazy vůbec nebere vážně . Takže bych napsal jen seznam překvapení, kterí jsem posbíral během léta a výletu v zimě:

překvapení 1
Honda XL 600 - co to je?
překvapení 2
v originál stavu bez zásahů home tunerů s pár poctivými km - co to je???
překvapení 3
on ti ji prodá - CO TO KURVA JE????
překvapení 4
plán jet pobaltské republiky - omg, vždyť tam nic není, proč???
překvapení 4
fotky z FInska - to už asi nejsou pobaltské republiky
překvapení 5
fotky z Norska - WTF????
překvapení 6
cože????? Tobě tam vůbec nepršelo za dva týdny? - vzpomínám na kamarádku a její motto - hajzli mají štěstí
překvapení 7
v pondělí nejedeme
překvapení 10
v pátek jedeme
překvapení 11
v pátek jsme fakt odjeli
překvapení 12
kurva kde jsou řízky??????
překvapení 13
Olga????
překvapení 14
zakňučení psa při zavírání dveří od auta

konec dobrý všechno dobré. Byla to sranda a když to čtu, tak vzpomínám ne všechny trable a nervy, které jsi měl spojené s bonusovou kapitolou. Tahle kapitola se zavřela, ale už otevřela novou a to je dobře.

xPeHa (4) napsal 16.02.2021 v 11:29+1

Po mnoha cestopisech z turisticky profláknutých cílů, dílo o prostém putování sám se sebou. Moc pěkné a příjemné čtení, díky. A palec nahoru za zvolený stroj.

Norv (4) napsal 16.02.2021 v 07:15+2

Parádní počtení
Tak mě tvůj článek navnadil, že bych hned sedl na motorku a jel :D

Targus (429) napsal 16.02.2021 v 01:03+3

A teď musím pochválit Nora za zplozený text.
Absolutně mě nepřekvapil. Po pěti větách bych uhodl, kdo to psal, i kdyby nebylo k dispozici jméno autora.
Stejně dobrý, jako třeba odkazovaný Sachalin. Jen o dost zádumčivější a smutnější. Je jasné, že Noro se ještě zdaleka nesrovnal s během života. Zranění na duši se často léčí mnohem hůř a mnohem déle, než zranění na těle.
A léčba samotou může být tou správnou cestou k uzdravení a nabrání nových sil k dalšímu životu.

Pokec o cestě bez cíle, kde je cílem putování samotné, nemůže patřit nikam jinam, než právě sem.
Četba tohoto textu určitě nebyla ztraceným časem.
Díky, chlape!

Targus (429) napsal 16.02.2021 v 00:52

Jelikož rád kritizuju a poučuju, napíšu, že jsem tu kdysi dávno dával odkaz na možnost získání víza do Kaliningradu přes internet. A navíc za směšné peníze.
Pochopitelně vůbec netuším, jestli tato služba funguje i v době kovidové.

Pro zájemce zde.

Pikec (32) napsal 15.02.2021 v 22:42

Musel jsem třikrát čtení přerušit, teď jsem konečně dočetl. Super čtení, díky moc.

Machuldo (0) napsal 15.02.2021 v 21:12

Pekne čitanie na vecer