Jawa 250/592 panelka (1969)

Vlastník Jawista
Vloženo 10.7.2006
Aktualizováno 27.1.2011

Koupil jsem jí od kámoše (smrči GSX-F) za 3000,-- Kč v rozebraném stavu, se zlomenou ojnicí, tak jsem jí celou kompletně zrenovoval.

Zkušenosti: Zkušenosti mám takové, že jsem jí musel vyměnit originální jawácké zapalování za zapalování VAPE, neboť to pořád nedobíjelo a Jawička nejela.

Cesty: Zatím jsem na této Jawě byl jen na Jawáči 2006, 2007 a 2010 v Jizbicích u Čechtic.

Další info: Když jsem si jí od kámoše (smrči GSX-F) dotáhnul po kouskách domů, tak jsem pár dílu ještě musel dorozebrat. Začal jsem díl po dílu brousit, aby byla připravená na lak. Postupně jsem začal objednávat nové díly - blinkry, sedlo, páčky brzdy a spojky, rámeček světla, kolena, výfuky, zadní blatník, neboť ten starý byl zrezlý, rámeček tachometru a další gumové a jiné díly. Vše jsem sehnal na internetu na adrese: http://www.montyjawa.cz . Dále jsem pak nechal nachromovat nádrž. Práce na nádrži je opravdu kvalitně udělaná. A to poslední bylo, že jsem se domluvil s kámošem Mirkem, jestli by mi Jawu nenastříkal na originální červenou barvu. Bez problému se práce chopil, neboť veterány má rád. Sám vlastní Jawu 500 OHC, kterou si také sám zrenovoval. Když jsem měl všechny díly sehnané, nastříkané, tak jsem Jawičku začal postupně skládat. Jak jsem jí složil, se můžete podívat na fotky v tomto profilu.

kovarradek
kovarradek napsal 01.01.12 v 21:08

Ježíšmarjá já to chci taky!!!

Černín
Černín napsal 20.02.10 v 20:36

Super stav,hlavně jezdit a nemít jí jen na srazy...

KOKY_st.
KOKY_st. napsal 08.02.10 v 16:14

Hezká práce ,10b. za um při renovaci, kdo si dokáže z vraku udělat "nové" moto, má můj obdiv . Jawa, to je srdeční záležitost, taky jsem s 592 záčínal, ale tolik práce s renovací tedy neměl. Tehdy nebylo tolik ND jako dnes , ale dalo se to zvládnout.

jawasy
jawasy napsal 04.08.09 v 08:43

Jo jeto fakt paráda!!! Kdo umí ten umí!!!

napsal 13.04.07 v 08:52

Supr kousek, já už ji taky dokončuju, ale nejsou chechtáky