Kawasaki KLE 500 (2000)

Vlastník ondrez
Vloženo 25.6.2014
Aktualizováno 9.5.2016

Jedná se o moji první motorku. V tuto chvíli máme spolu najeto něco málo přes prvních tisíc kilometrů, ale zatím nám to spolu šlape dobře. Všechno přijde až časem :)

První dojmy - První dojmy z této motorky byli rozpačité. Jak říkám, jedná se o můj první stroj. Je to taková vyšší koza a když si špatně zastavím, někdy je to s došlapem horší :D Ale chybama se člověk učí a život jde dál :) Teď už je to mnohem lepší a nejsem typ člověka, co chce závodit, ale jezdit a kochat se :D

Tento stroj jsem se vybral, když jsem se rozhodoval při koupi mezi Suzuki Bandit a nebo něčím takovým. Prostě mi hned sedla do ruky a i to řízení je pro mě mnohem lepší. Hlavně ten posez :) Najeto máme společně přes tisíc kilometrů, tak zatím žádné velké zkušenosti nejsou. Ale už máme za sebou i nějaký terén a musím říct, že zatím motorka bez problémů, horší je to s řidičem :D Ovladatelnost je dobrá, se spolujezdcem je to línější a spotřeba se mi pohybuje kolem 4 až 4,5L. Pro zatím jsem ohledně servisu nemusel vůbec nic řešit, jen musím vyměnit mikrospínač u přední brzdy, nesvítí mi brzdové světlo. Na cestování je ta motorka podle mého názoru dobrá. Ale až třeba časem přesedlám na jinou, názor se změní :D
Rok 2015 :
Několik malých změna na motorce, které se postupem času provedly. Napadlo mě, si na motorku přidělat navigaci, kterou občas hojně využívám. A tak jsem se s pomocí bráchy pustil do výroby držáku. Nejdříve se jednalo o celosvařený paskvil, který sice plnil svou funkci, ale dost pružil, protože byl chycený pod maskou pouze na dva šrouby. Ale pak přišel upgrade celého držáku a rozhodnutí bylo, udělat ho rozebiratelný a přichycený na čtyř bodech. Tím vlastně vznikla hrazdička, umístěná nad budíky a schovaná za turistické plexi.

Zde vidíte, jak je celá hrazdička schovaná.
Z další fotografie je vidět, její skutečný tvar i to, jakým způsobem jsem se rozhodl ji k masce přidělat. Mám to odzkoušené, vše pevně drží.

A nyní fotografie pro představu, jaké využití jsem na držák našel.

Mám zde navigaci a zásuvku jak na USB tak i na 12V.
Další změna přišla, když jsem sehnal držáky bočních kufrů a kufry. S tímto se již cestuje mnohem lépe, než s taškou upevněnou za zády a hlavně se mi tam vejde i více věcí.

Mnoho zdarů a šťastně ujetých kilometrů přeji.
Rok 2016
Tento rok jsem se rozhodl si na motorku přidělat padáky. A tak jsme se do toho pustili. Koupil jsem v Zamatu trubku určené velikosti, sehnal ohýbačku a kamarád Tomáš mi pomáhal se svařováním. V tuto chvíli nás čeká další etapa a to bude určitá povrchová úprava. Lakovat budu černou lesklou barvou a pod to přijde základovka.

A zase jsme o krůček dál. Nalakováno a namontováno

Celkový pohled

CernyLetec
CernyLetec napsal 03.05.17 v 09:03 10b.

ondrez
ondrez napsal 01.07.14 v 10:06

Díky

ottas
ottas napsal 28.06.14 v 10:35 10b.

Pěkná.