Suzuki GSF 600 Bandit (1998)

Vlastník Bandit-Kralik
Vloženo 27.1.2013
Aktualizováno 30.1.2013

Krásný stroj s dominantním vzduchem chlazeným motorem. Velmi univerzální a pohodlný. Většina majitelů si na něm najde své...at už jde o cestovatele, nadšence do staveb, či pilaře zatáček.

První dojmy - První dojem...nebylo s čím porovnávat. V té době jsem ještě neměl ani odpovídající skupinu na ŘP. Jen jsem byl uchvácen...svezl mě bývalý majitel, těžko popisovat...představa že tato nádherná motorka bude moje.

Motorku bych doporučil pro - Ideální moto pro méně majetného a zapáleného cestovatele, i pro začínajícího motorkáře...jistě vám spousty let vydrží.

Doplňky na motorce - úpravy byly vždy spojené s cestováním...

Bandita jsem vybral po přečtení mnoha recenzí nejen na něj samotného. Nabyl jsem dojmu, že tato motorka splnuje vše co očekávám...daleké cestování, vyvážený design nahaté moto, spolehlivost, možnost montáží na cestování a v neposlední řadě...je to srdcovka.
Jízdní vlastnosti...motor se nejlépe cítí ve středním až horním pásmu, pak motorka poslouchá na slovo. Pokud se tolik nevytáčí, jízda je příjemná, ale reakce motoru trochu vlažnější.
S váhou stroje se musí počítat. ne že by byla přehnaná...ale není to vosička. To jí však nebrání v krásném vykroužení zatáčky. Kupodivu její jízdní vlastnosti jsou na silniční moto výborné i v terénu...jako celek vše dokonale pracuje a Vy nemusíte mít obavu z polnačky, či cesty v Albánii...Často se dočtete jak se podvozek vlní při velkých rychlostech...ruku na srdce, kdo z nás využije celý potenciál mota...ano, pokud to rozjedu na rovince...tak jistě, ale v běžném provozu. Já jsem s podvozkem problémy neměl...Snad jen doporučuji přitvrdit přední vidlice. Mně osobně postačil jiný olej a bylo po problému.
Brzdy jsou vyhovující...předek i zadek. Jen ve dvou myslet na větší zatížení. Spolujezdec tolik netrpí, jen po delší cestě se ozvou ztuhlá kolena. Do úložného prostoru se vejde vše co má, plus nářadí a součástky které vozíte pro svůj dobrý pocit.
Se spotřebou je to hodně individuální...od cca 6l., záleží na vás a vaší jízdě...Servis jako u většiny japonců, běžné věci...nic zvláštního. Dodržovat intervaly, které vystačí vždy na jednu sezonu.
Poruchy...chtěl bych napsat, že jde o bezproblémový stroj...o čem jsem také přesvědčený, ale odešel mi motor. Během klidné vyjíždky slyším divné chrastění, zastavím, odtáhnu do servisu a tam to přišlo...celý motor vyráglovaný, klika vzala písty ojnice...oprava byla zbytečná, tak výměna. Náhradních dílů je spousty, tak jsem jezdil tu samou sezonu. Naštěstí nic jiného se mi nikdy nestalo a to nutno říci s moto jsem projel velkou část Evropy, čuchnul k Asii a nespočetně výletů po CZ. Samozřejmě musíte počítat s nějakou tou dětskou nemocí, jako je prasklé lanko náhonu tacho., nebo spojky...vše se dá vyřešit na místě...ale tyto drobnosti byly zapříčiněny spíše stářím a opotřebením...v té době to byla poměrně babička. Tím jsem odpověděl na to, zda se dá s moto dobře cestovat...ano, dá a víc než to ...Bandit forever.

RoSaHaryBob
RoSaHaryBob napsal 21.09.15 v 22:31 10b.

Je to krásná mašina, pěkný článek ještě slouží? chtěl bych přes zimu sehnat nějaký pěkný kousek, není to jednoduché..už jich moc nebude..

Krless
Krless napsal 27.03.13 v 15:48 10b.

Velmi pěkně napsané hodně štěstí na cestách

-Jandys-
-Jandys- napsal 30.01.13 v 20:11 10b.

Posílám desítku za dobře napsaný popis,je vidět že motorku užíváš pro to co byla určena a nějaké věci na ní se časem najdou ale nic co jí zabrání v dalším pohybu,tak ti přeji další porci cestovatelských kilometrů a bez závad

Barney
Barney napsal 28.01.13 v 12:06 10b.

Udělal sis z toho cestovní enduro jo? Pěkný!