Suzuki GSF 600 Bandit (2000)

Vlastník D.a.n.i.e.l
Vloženo 6.5.2012
Aktualizováno 31.12.2017

Klasika co má ve svém čtyřválcovém srdci obtisknutou dlouholetou tradici a spolehlivost.

První dojmy - Nemůžu si ji dostatečně vynachválit. Moto jsem si dal do stavu 1A, vše v nejlepším pořádku. Šlapala jako hodinky a o to více mě mrzí, jak vše dopadlo. No naštěstí mám možnost pokračovat v sedle a z tohodle se poučit. Kolama dolů kamarádi!

06.05.2012
Bandasku mam zatim něco přes týden, kvůli hloupejm státním svátkům a lenosti úředníků jezdím pořád na převozce, ale v tomhle týdnu už by se měla SPZtka povést.
Zatím jsem s motorkou maximálně spokojen, už za sebou máme první společnou tisícovku kilometrů a zdá se, že jsem natrefil při výběru na výbornej kus. Zatim mi dělá jen radost.
Výkon je taky super a doteď jsem ani nepocítil potřebu zvyšovat ho samolepkou No Fear na nádrži :))
23.09.2012
Přes léto jsem měl dost času si s Baňďourem zablbnout a vyzkoušet si co dovede. Nešetřil jsem ho a najezdili jsme společně hromadu kilometrů. Absolvovali jsme první větší motosraz, kde jsme se potkali se stovkami (doslova) dalších motorek a taky zkoukli kamarády Bandity :)

Chvíli jsem ho používal na každodenní cesty např: do práce, do obchodu a podobně. Jediným mínusem bylo, že mi cesta vždycky zabrala tak o hodinu déle, než kdybych se nikde neprojížděl a došel si tam pěšky:), ale stálo to pokaždé za to! Jindy jsem ho zase vytáhl na delší trip a projeli jsme přes prázdniny všechny možné kouty naší malé republiky.
Nikdy jsem s ním neměl větší potíže. Jednou mi teda někdo pokurvil zpětná zrcátka, tak jsem musel koupit obě nová :/ no alespoň se nestalo nic horšího.

Často ovšem vzpomínám na ten brutální bordel, co vycházel z výfuku u mého YZka. Pokaždé, když mě tady v Praze přehlídne a ohrozí nějakej vocas v úspornym autě nebo bloncka v SUV, tak mam chuť vzít za plyn a trochu je na sebe upozornit a zamezit tomu, že dostanu kleště uprostřed magistrály, jenže Bandit (ikdyž má krásnej zvuk) je s origo laufem docela tichej. Takže zvažuju koupi nějakýho laďáku, až budou zase ty barevný papírky.
Když už teda vzpomínám na to YZko, tak nesmím zapomenout, jak šlo na zadní prostě pořád, bez problému na každej kvalt.
Tady se u Bandasky projevuje ta váha. Zvednout to lešení na zadek je docela dřina a nerad bych s ním zbytečně, kvůli pubertálním nápadům, hodil záda.
Co si ale nemůžu vynachválit je ta čitelnost zátahu, třeba nechat zkouznout zadní kolo na mokru v zatáčce je pro mě radost, která neomrzí...to mi připomíná, že by si už zasloužil přezout pneu. Takže teď musím jít z recenzí vyčíst, která je ta pravá.

Info k 31.5.2014 (píšu až dnes o 3 roky později)
Při vyjížďce na chalupu za babi a dědou, cestu, kterou jsem jel snad nejméně tisíckrát a poprvé se mi stalo, že jsem nedojel. Po prvních 15km cesty mi nedala přednost paní v autě a já se jí již nestihl vyhnout. Stalo se to na přehledném úseku a i podle svědků šlo jednoznačně o její zavinění. S vozem stála před křižovatkou a rozjela se až ve chvíli, kdy jsem byl od ní pár metrů. Více v přiloženém odkazu, já vám k tomu bohužel více nepovím, jelikož mě po resustitaci stále v bezvědomí vzali vrtulníkem do nemocnice a po probuzení jsem si nic nepamatoval. Budiž to trochu poučením i pro ostatní, na silnicích už dnes jezdí opavdu kde kdo. "řidička" neměla ani technickou, ani pojištění vozu...dodnes mě ani nekontaktovala, jestli jsem přežil, ale ihned se snažila vymáhat škodu na svém vozu.. :(
Mějte více štěstí na silnici a kolama dolů!

D.a.n.i.e.l
D.a.n.i.e.l napsal 06.02.13 v 02:04

díky za chválu

sidar
sidar napsal 09.05.12 v 22:01

nj, elegán v černým Špica výběr, tak ať vám to spolu dlouho vydrží a kdyby ti po čase přeci jen chyběl výkon, doporučuju opatřit si kromě NoFear nálepky ještě neonové čepičky ventilků-přidají spoustu koní. Modrý nasvícení podvozku je samozřejmost 10b jasných

Bronnie
Bronnie napsal 06.05.12 v 05:09