Kawasaki KLE 500 (2001)

Vlastník napalm
Vloženo 1.9.2012
Aktualizováno 28.2.2016

Krásná stříbrná metalická barva, skvělý zvuk dvouválce, relativně nízká spotřeba a nádherné zážitky na cestách.

Motorka koupena od soukromá osoba

Honda XL 600V Transalp: cenová nedostupnost
Yamaha XT 660Z Tenere: nevýhodný poměrcena\kvalita

První dojmy - Na tomto stroji se mi líbí cenová dostupnost, kvalita japonské výroby, šesti kvalt s dvouválcovým motorem. pohodlné svezení i pro spolujezdce. Motorka byla od prvního svezení svižná, snadno ovladatelná. Ovládání světel, klaksonů je intuitivní s klasickým designem pro Kawasaki.

Motorku bych doporučil pro - Začínající enduro jezdce a pro ty co si rádi užívají klidnou jízdu.

Doplňky na motorce - motokufr značky MAX s objemem 42 litrů.

KLE jsem si vybral na doporučení kamaráda. OD jakživa se mi líbila cestovní endura a zatoužil jsem po něm hned, když sjem viděl co na Transalpu vyváděl Topper ve Žhavých výstřelech. Chtěl jsem prostě takovýto mocný stroj. Bohužel dostupnost Transalpa v mé cenové kategorii nebyla, rozhodl jsem se pro cenově nižšího bratříčka KLE 500. A neprohloupil jsem, už od první jízdy mne překvapila mobilita tohoto koťátka. Pohodlná jízda i při rychlostech nad 100 km\hod. Jedna z nevýhod jsou převodové stupně. A to konkrétně první tři rychlosti, které tam naházím do 50 km\h. Což ale dobře kompenzuje šestka, která při správném řazení udrží krásnou rychlost 130 km\h bez větších vibrací (což se podepíše na celkové spotřebě). Celkově s ní mám 1800 km bez nehody a v červnu plánuju trasu do Alp, takže pak napíšu jak zvládá dlouhé trasy.

klady: rychlost, spolehlivost, spotřeba

zápor: manipulace za jízdy s rezervou v rukavicích je akrobatický kousek.
chybějící místo na motolékarničku (nutnost kufru nebo batohu).
nízké plexi, všechen sajrajt litá na řidiče.

Po dlouhé době aktualizace - Skvěle zvládnutý výlet do Slovisnka a Itálie, bez komplikací a s příjemnou spotřebou 4,4 litru. Paráda,. co chtít více :)

vratnikp
vratnikp napsal 23.08.15 v 15:29

a co oprava vhodným kamenem?

napalm
napalm napsal 22.09.12 v 15:34

Děkuji Vám chlapcí

Milan1963
Milan1963 napsal 01.09.12 v 21:25

zrovna dnes jsem jednu viděl, jsou to pěkné stroje. Dávám Ti 10 b.

radek89
radek89 napsal 01.09.12 v 18:21

pěkný KLE

BlackTigeeer
BlackTigeeer napsal 01.09.12 v 18:02

Moc pěkná,já ji mám už jednu sezonu a nemůžu si na nic sěžovat,ikdyž ta moje má nalítáne 73000 km a je to rok 1992.co se týče plexi,dá se dokoupit od givi přesně na KLE.přeju hodně najetých KM bez nehody!! Tygr