Honda VTR 1000F Firestorm (1997)

Vlastník Hernajz
Vloženo 29.6.2012
Aktualizováno 27.3.2014

Spolehlivá a nezáludná 2V mašina od Hondy...

První dojmy - Prvni dojmy ? Zlatý devadesátý léta :) Lehke vibrace od motoru . Pohodlna pozice za riditky , kroutak pekne od spodu , neskutecny rachot z vyfuků . Vyborne brzdi motorem . Prijemna prace se spojkou (hydro), obstojne brzdy . Dobre ovladatelna , v legalnich rychlostech stabilni .

Moje druhé VTR , díky Tominenovi upravené , jak se můžete dočíst na jeho profilu , pružiny Wilbers na předku , Dynojet , KN , Ixil laufy , přečalouněné sedlo ...atd.
Věděl jsem do čeho jdu , takže žádné překvapení se nekonalo , díky upravam ma jeste hladší průběh výkonu , jede od 2000 ot/min bez cukání , v max . otáčkách to už moc nejede :) Spotřeba kolem 8l/100km.Nedavno jsem měnil přední desky + kapalinu (SBS sintered , Motul DOT4).Tuto sezonu už dojezdím . Na příští sezonu ,kromě běžné ůdržby ,chystam výměnu napínáků a seřízení na brzdě . Co se týká vizuálních ůprav , podsedlovka , diodové zadní světlo , závaží do řidítek . Pokud to výjde silně uvažuji o tlumiči řízení .

červen - červenec 2012 - Byl jsem na na dvou srazech v okrese NJ , jen na jeden den , vyjižďka a domů . Jinak výlety na jednu nádrž , to je u VTR 97 kolem komina ,
solo s bráchou nebo s kamarády.Nejoblíbenější trasy : Kopřivnice , ValMez,Bystřice pod Hostýnem a z5 ( docela slušný asfalt , hafo zatáček ) , Kopřivnice,Frenštát,Rožnov, Bečvy,Bílá,F-M,Hukvaldy Kopřivnice ( Profláklá Bílá , docela provoz a sem tam nejaký motorkář v mém pruhu v protisměru).
Zatím bez nehody ( jen jedna zatáčka v Osíčku projetá rovně , bez následku).Zadní guma už odchází , určitě nevydrží tuto sezónu :))
10.8.2012 - Zadni guma kaput , uz z ni lezly dráty ( Conti Road attack ) moc jsem na ní nenajel ,VTR ji sežrala za dva měsíce :) jelikož byla na moto už při koupi nevim kolik měla najeto . Dnes jsem nazul DUNLOP road smart 2 a hned ji zajel .
18.8.2012 - Těrlicko 2012 Zlatý kahanec - vyjíždka s bráchou (cbr 600 / 03 ) - respekt ke všem závodícím účastníkům .
1.5.2013 - Vymena oleje a filtru , Motul 10w40 5100 , HIFLO . Jinak vyjizdky po okrese NJ , jizda v prutrži mračen , motorka drží jen se mi zda že začla vic vibrovat , nasel jsem vuli v zadnim kole asi ložisko a taky je zrala na vymenu brzd.kotoučů :)
16.8.2013 - Postupem času zjišťuju že: to žere jak kráva :) 8,5 - 10-11 l/100km.,že to žere zadní gumu jak kráva , a řve to jak kráva ( už nevim kde to mam ráno startovat).Prostě motorka dle mého gusta . Příští rok ale půjde z domu , uvažuju o třívalci ( street triple ) nebo opět 2V (tuono,SP1,SP2) . Jinak jezdím s ní do práce , a vyjíždky do 200 km , všechno funguje , startuje , jede ,svítí , prská a sřílí .
10.3.2014 - Servis : vymena spinaci skrinky , nova baterie , olej+filtr , spinaci rele , vycisteni retezu , vzduch. filtru,nova predni guma .

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 16.07.13 v 15:54