Honda VTR 1000F Firestorm (1998)

Vlastník honzaVTR
Vloženo 19.7.2009
Aktualizováno 8.3.2014

Bezpohlavní, nudný, litrový vidlicový dvouválec s průběhem výkonu elektromotoru.

První dojmy - Ucukaný motor s výrazným zátahem a projevem Pohodlný i na delší trasy. Famózní zvuk s laděnými výfuky při kterém se každý otočí!

Úvodní text byl samozřejmě myšlen ze srandy - za dobu kterou tenhle bike vlastním jsou pocity z provozu vesměs pozitivní

Někdo možná namítne že je VTR technicky stará, bezcharakterní, tuctová japonská motorka, že je lepší Falco, RSV,SV atd., ale já jsem toho názoru že každá motorka má charakter a je odrazem svého majitele

VTRo mám upravený podle svých představ - stálo to vcelku dost peněz a úsilí, ale je to přesně tak jak to mám rád, takže hodnoťte, komentujte, kamentujte

Na V2 motor jsem si zvykl, není to žádný zabiják jak někdo o litrových V2 tvrdí a když se jede s rozumem tak plní svou funkci bez jakýchkoliv záludností.Posez jsem čekal že bude horší takže celkem pohoda. Co se týká podvozku, tak vzhledem k odježděným kilometrům bych řekl že podvozek není až zase taková pecka, nicméně kdo si vyhraje, např. vymění centrál, poladí předek/origo zadek, tak se z motorky stane úplně jinej dravec

Spotřeba vychází +- 7L/100Km což mi příjde dobrý, a ve městě to dělá bei voko 8L což je normálka(Ale je to litr V2 takže člověk který čeká že bude jezdit za 5L je trochu blázen:) )

Jinak občasně jezdím ve dvou, a Hondě to evidentně žádný problém nedělá - jak výkon, tak pohodlí na cestě je víc než dostačující. Co se týče cestování, tak jezdím v kombinaci tankvak + zavazadla s pavoukama na zadní sedle a tahle kombinace mi příjde nejvíc osvědčená.

Firestorm vs 954RR: Vzhledem k tomu, že si občas s kamarádem prohodíme motorky, tak mám možnost něco málo hodnotit oproti CBR954(vím, jiná liga, ale někdo se může rozhodovat...).Fároš je samo tvrdší, jistější odvozek, kvalty můžeš ládovat dolů,žádný meziplyny, bike to veme...Přišlo mi že ten motor tě nutí jet víc, než je občas rozumný(Možná jen pocit...).Prostě to motáš, holt je to raketa Pokud je někdo vyšší(190cm),tak bude mít možná pocit že sedí na krabici se 150koňma. Mě to prostě příjde malý. Taky topí pod prdel, takže žádná výhra. Prostě supersport jak má být

Sumasumárům...i když jsem měl jednu chvilku nutkání motorku prodat a zkusit 4vál, tak z toho nakonec sešlo. Důvod?Proč prodávat něco z funguje bezproblémově. VTR je sice starší kousek, ale pořád jede pěkně. Dá se s ním řádit, i cestovat na delší štreky. Pro ty, kteří váhají na koupí STORMa, tak můžu tuhle motku jedině doporučit. Osobně bych se už asi díval po novějším ročníku s větší nadrží a digitálníma budíkama s palivoměrem, které přidají ještě nějaký ten komfort a "tech design" navíc.

Update 12/2012 - Díky mé hlouposti VTR skončilo na díly, ale klidně bych do něj šel znovu, výborný bike!

Hodně kilometrů přeje HonzaVTR

enusim2
enusim2 napsal 05.11.12 v 15:03 10b.

paradni kraska se vsim vsudy,ladaky atd. 10b doufam ze z ni neni totalni nebozka:-.)

honzaVTR
honzaVTR napsal 01.09.12 v 10:00

Díky dane, to SPčko máš pěkně zachovalý...Doufám že mi tenhle model bude taky jednou říkat pane

DanVTRSP1
DanVTRSP1 napsal 31.08.12 v 13:56

Pěkný VTR U mě za 10b.

honzaVTR
honzaVTR napsal 09.03.12 v 13:17

Tak čistil..běžná očista, ono to prostě jednou za čas potřebuje celkově ten bike

dom182
dom182 napsal 04.03.12 v 22:53

moc pěkné pane .. přední světlo jsi čistil že? Taky musím, je kočanský . Tak hodně šťastných jarních kilometrů