Derbi Terra 125 (2007)

Vlastník taubi
Vloženo 26.3.2012
Aktualizováno 30.9.2017

Štíhlá, elegantní, taková modelka, prostě kočka. Tváří se jako enduro, ale je to jasnej motard, nějakej offroad jedině v mezích.

Honda CBF 125: důvod neuveden

První dojmy - Když zavzpomínám... autoškolu jsem dělal na varaderu, který je mnohem těžší, tak to byla příjemná změna na lehčí motorku a rozuměl jsem si s ní velmi rychle, jak se to tak říká, opravdu mi padla do ruky rychle a jako mojí první motorku si jí nemůžu vynachválit jak je snadná na ovládání.

V létě 2011 jsem dodělal řidičák, a tak jsem koukal co by se dalo, za rozumnou cenu přijatelnou pro studenta pořídit, nakonec mi můj autoškolák (Ivan Herzeg) řekl, že mu přijdou nějaké dvě Terra Derbi prý se to menuje, nějaký endruo 125, ať se na to podívám, že jsou padlý a moc neježděný, že je bude dávat dohromady.
Inu kouknul jsem se na internet a narazil jsem tady na pozlacenej článek jak je dobrá, a že jen trochu zlobí kontrolka neutrálu - což je pravda! A hlavně mě na ní učaroval ten vzhled, krásnej zobák, originální, elegantní... to mám rád. Tak jsem chvíli sháněl peníze a když jí dal dohromady - původně měla být černá ale nakonec byla přelakovaná, k mé obrovské radosti na bílo, tak jsme si plácli

Jezdění moc nebylo, koupil sem jí těsně před zimou, mám najeto nějakých 300km, ale už tu mám pár věcí co mi vadí a co se mě moc líbí.

Vady:
- Tak je to ten zmiňovaný neutrál, svítí kontrolka, ale on tam prostě neni a je tam jednotka bo dvojka, na to už jsem si však zvykl.
- Tachometr ukazuje o 7 km/h víc... ale tak to tolik nevadí
- Neukazuje kontrolka paliva

Klady:
-Nádhernej vzhled ;D
-Zrychlení, když se za to veme, letí jako střela, jak je hezky lehká, tak se těch 11kW ukazuje. A první kvalt má velkej rozsah.
-Tak úžasně pohodlný sedlo... já z toho mám tak zhejčkanej zadek že si prostě nemůžu sednout ani na Varadero a už vůbec na XLR. Spolujezdec má taky pohodlnej posed.
-Celkem příjemnej zvuk.

To by bylo zatím všechno, budu porůznu doplňovat s najetýmy kilometry

Aktualizace, motorka slouží dobře, jednou jsem jí troubovitě položil před dvěma rokama v létě 13.7.2012 - ano, byl to pátek (a mimochodem moje narozeniny :P), nevšiml jsem si, že na silnici vede cesta, ze který byl natahanej písek a nebrzdil jsem dvakrát něžně a už jsem ležel, sice to bylo asi ze 40km/h ale levý přední plasty napraskly a musely se vařit. Tak poučen, že.

Najeto 5000km(9000 má celkem), zhruba na začátku října 2013 praskla příruba u sání, motorka byla v servisu a na novou přírubu jsem čekal dva měsíce!!! Hrozný... Vyměněna také řetězová sada, která dosluhovala :)

Na začátku března 2014 mi prasklo lanko u spojky, těsně u válečku se utrhlo a řešil jsem to novým válečkem, kterej jsme pro sichr zalili cínem, tak už to bude držet ;)

Teď už je květen 2014, krásně se jezdí, po cestě i po poli, přidám nějakou fotku

Teď už skoro září 2017, nutno říci, že po přesunu na školu a přechodech na auta, jsem za ty čtyři roky nenajezdil skoro nic (3000km) a to mě vede k jednoduchému avšak smutnému závěru - motorku prodat. Za celý tento rok jsem na ní ani jednou krom pozimního rozjetí neseděl. Bude to těžké loučení, ale co se dá dělat, někdo jiný ji využije, je škoda aby trčela v garáži :( .

30. 9. 2017 A je prodáno Loučení těžké, ale nutné. Vzpomínky zůstanou

Weeder
Weeder napsal 23.09.14 v 20:25 10b.

Parádní stroj!

taubi
taubi napsal 29.03.12 v 20:12

potěší když je to taková banalita

taubi
taubi napsal 29.03.12 v 20:11

Tak problém se zámkem s pomocí TheToxica vyřešen ... já tam neměl nic poškozený, či špatně... jen se prostě zamyká bez zatlačení na klíček!!

Jelcit
Jelcit napsal 28.03.12 v 16:25

Parádní kočka vybral jsi dobře. Jenom s tím terénem bych to tak neřekl. Myslím, že ve třídě cestovní enduro je velice schopná. 10 bodů

Linhart89
Linhart89 napsal 28.03.12 v 06:58

Bila ji slusi.Musim ale rici,ze ja jsem se zamkem nikdy nemel ani sebemensi problem.Funguje tak jak ma.Kontrolku neutralu temer nepouzivam, po case se clovek nauci s prevodovkou zachazet i bez kontrolky a to cukani...nevim nevim.Kazdopadne...at slouzi co mozna nejlepe.