Yamaha XT 660 Z Tenere (2009)

Vlastník Honzino
Vloženo 20.9.2011
Aktualizováno 26.12.2012

Moc fajn moto, dobrá ovladatelnost.

První dojmy - Hned jak jsem si sedl na tenere, věděl jsem, že je to ono..a že je to ta pravá motrka do terénu i na cesty.

Motorku bych doporučil pro - Všem co si chcou užít opravdový terén. Nemyslím tím šotolinu, tak jak to tady běžně lidi nazývají. Myslím opravdové bahno po nádrž, brodění, atd.. Ale i na dlohé cesty. To je ale lepší bez spolujezdce. Záleží, jak je kdo rozmazlený :D Ale i v tandemu se to dá. A myslím, že ok. Žena nic neříká :D

Doplňky na motorce - Mřížka předního světla, dvojitá vodotěsná zásuvka, centrální stojan, plotna, zadní nosiče kufrů, včetně 3kufrů Big Husky v plné palbě, Tankvak, padací rám (ten se bude předělávat a dělat ve stylu givi, ale z kvalitnějšího materiálu a ještě v hezčích tvarech), vysoký přední blatník, blastry Racetech s Alu výztuhou, Roadbook, duralová hrazda, kabeláž včetně ovladání pro připojení přídavných světel, atd..

Koupená v roce 2011.V terénu mi sedí! Moc fajn moto, dobrá ovladatelnost, pěkný design, fajn průjezdnost terénem, pohodlná na cesty, dobrá spotřeba, velká nádrž (23l)!

I když je Tenere designově pěkná, rozhodl jsem se pro pár úprav. Jak v lakování, tak v nějakých doplňcích. Začal jsem tedy lakováním.

Zatím je to jen lakování, ale s výběrem lakírníka jsem si dal záležet. Chtěl jsem, ať je to opravdu 100% a taky to tak je. Lepší, než z fabriky. Pohrál si s tím. Samozřejmě jsem ty plasty, které se stříkali nechal vyhladit, ať potom perleťová barva nehází jiné odstíny a dají se i polepit.

Rozhodl jsem se i s kamarádem, že motorky uděláme stejně a v polepech RedBull. Momentálně řešíme polepy, takže Tenere je zatím pouze v laku. Vše postupně. Nechal jsem vylakovat i plexi. Teď už vím, že to byla moooc dobrá volba. Opticky se Tenere hodně zvedla a dostala ještě lepší Dakarový vzhled.

Dále jsem namontoval duralový džák navigace, nebo Roadbooku, které vyrábí kámoš a má ho opravdu kvalitní a za dobré peníze.

Osobně upřednostňuji Roadbook před navigací, takže na držák příšel Roadbook od Čížka. Z mých zkušeností vím, že v zahraničí je lepší mít napsaný rozpis na papíře a né se spoléhat na elektro..

Pokud si navigaci brát budu dám si jí do Tankvaku, takže nepotřebuju mít další držák na řídítkách.
Na moto příjde ještě nový laďák s jednou koncovkou. To jen kvůli zbytečné váhy navíc. Dále komplet řetězovka DID i se silentblokama do rozety. Ty už jsou totiž na kaši. Pak se chystám na vzduchový filtr a přední progresivní pružiny, včetně trochu tužšího oleje. A tak dále, a tak dále...

VlastiMatty
VlastiMatty napsal 23.02.19 v 10:02 10b.

Dávám Sto bodů za ten perleťový lak !

context
context napsal 15.03.14 v 18:04 10b.

pěkna ať slouží

tramp57
tramp57 napsal 27.01.14 v 21:14

Krásná mašinka, ať slouží. Ja dávám 10 bodíků

HolkaR6
HolkaR6 napsal 03.07.13 v 07:59 10b.

johnyboy
johnyboy napsal 08.03.13 v 10:44 10b.

strasne se mi libi a porad po ni pokoukavam Pekne si ji tady popsal, takze za 10 At slouzi!