Honda NTV 650 Deauville (1999)

Vlastník Lucky-Jarda
Vloženo 12.9.2011
Aktualizováno 2.6.2014

Tak tohle bylo dlouhý vybírání. To bylo pořád dokola. V-Strom a nebo BMW a nakonec sem koupil Hodnou která je tak nějak od obou kousek. Je to pohodlnej cesťák jako V-Strom a má kardan jako BMW

První dojmy - Po třech letech sem ji prodal a vy po mě chcete první dojmy? Taky se někdo posral. Vyplňuju všechno jak kretén a někdo aby vykázal nějakou pracovní činnost vymejší píčoviny který musejí být vyplněný. Proberte se. Žijete z toho že sem chodíme a zíráme na reklamy který se nám hoděj a vy nás od návštěv odrazujete kokotinama.

Chtěl sem něco na cestování a sehnal sem tenhle kousek kterej je vybavenej Cimrmanovým pětidobým motorem. Doba první, sání. Doba druha, komprese. Doba třetí, výbuch. Doba čtvrtá, výfuk. Doba pátá, odpočinek. A v tomhle duchu je tahle mašina celá. Má větší víka kufrů, turistické plexi, třetí kufr a deflektory aby netáhlo na ruce.Najel sem od prodejce 120 kiláčků domů a musím říct že je to úžasnej stroj. Jen co něco najedu tak určitě dopíšu víc.
Tak emoce trošku opadly a já se druhý den od koupi projel taky po městě protože když bydlíte ve stotisícovém městě tak se jeho přejezdům nevyhnete a tady má Deauvillka za jedna. Nevěřím že má 250 kilo a váha ve sběrném dvoře prostě kecá. Nechápu lidi kteří tvrdí že je slabá. 1 2 3 a bylo tam 120. Co kdo chce víc a na co? To je jedno. Koupil sem zásuvku a to bylo tak nějak to jediný co jí chybělo. Čím ji budu vylepšovat? Ach jo Příště zase něco dopíšu.

Tak už jí mám tři dny, najel sem na ní 300 kiláčků a maximálně sem jel 180. Já vím, to se mi nepodobá Stíhal sem kamaráda na Introuškovi 1800 a na svou obhajobu uvedu že to bylo na rovném přehledném úseku na který se žádná silnice nenapojovala a nehrozilo tak že mi tam někdo vlítne Natankoval sem po víčko a uvidíme kolik najedu. S motorkou jsem maximálně spokojenej, až na ty zrcátka, ty sou vážně pro japonce. Já v nich vidím jen svoje lokty, ale budou se rozšiřovat takže to bude dobrý.

Po čtrnácti dnech najeto 1200 km a z toho dobrá půlka ve dvou a spokojenost jak s ovladatelností tak s výkonem. Dobrej strojek toto Svítivost je výborná. Při zatížení dvěma lidma sem sice svítil po veverkách, ale to se dá srovnat pětistupňovým dotažením zadního tlumiče takže kain problem.

14.10.2011 Najeto cca 2000 a ta mašina mě baví. Pročtením manuálu sem zjistil že světlo při zatížení nemusím řešit dotahováním zadní pružiny, protože Deauvill má pod přístrojovkou chytrý kolečko kterým se seřizuje sklon světla. Seřídil sem volnoběžný otáčky protože byly někde na 900. 1200 už zní líp

22.11.2011 Pořád jezdím. Přidám tedy pár postřehů. Před pár lety sem koupil Ford Mondeo MK2 (to je ten s velkejma zaoblenejma světlama) a to auto sem si zamiloval i když mi auta nic neříkaj. Zkrátka je to pohodlný a baví mě ta převodovka. 1-10km/h, 2-30km/h. 3-50km/h, 4-70km/h a 5-90km/h. Bavím se tu o rychlostech při kterých motor točí 2100 otáček takže se netrápí/nežere a je tam pořád dostatečná rezerva. Samozřejmě že to umí jet 180, ale na co? A proč tady píšu o Mondeu? Protože Deauvill je naprosto stejnej. Umí metelit 180, ale těch 90 je naprosto v pohodě. Motor si jen tak přede, skoro "nic" si za to neřekne a je pohodlnej. Ta převodovka je odstupňovaná (aby to člověk nevytáčel) naprosto stejně. Bavíme se tu o ekonomické jízdě kdy jde spotřeba na nějakých 4,5/100 a otáčky nepřelezou 4000. Když každou rychlost vytočím do 4000 tak je jízda příjemně svižná (vzhledem k okolnímu provozu - nesrovnávám Deauvilla se sportovníma motorkama) Ale abych jen nechválil. Co mi dost chybí je palivoměr. Čekal bych že v této kategorii bude samozřejmostí. Ale vzhledem k tomu že spotřeba je při jakékoliv jízdě cca 5l/100 a nádrž na 19,5L tak se dobře počítá dojezd. Další poznatky dodám.

rybíz5
rybíz5 napsal 28.03.14 v 19:00

Člověče,to je super obývák na cestování Taky si něco takovýho jednou pořídím At vám to spolu jezdí

dolf
dolf napsal 08.03.14 v 07:46

Pěkná mašinka !Taky jsem chvilku pokukoval po NĚČEM TAKOVÝM,ale sedl jsem na ni u Romana a byla mi malá .Tak jsem zkusil ST 1300 a ta zase byla velká na moje mládě,tak to zase vyhrál CHROM a jsem tam,kde jsem byl .
Ta Tvoje je za 10

stefanik
stefanik napsal 11.02.14 v 22:57

StrejdaMortymer
StrejdaMortymer napsal 22.07.13 v 23:43

Taky se přidám, opravdu nádhera, jednou bych si na cestování taky chtěl pořidit něco takoveho

nekarlos
nekarlos napsal 28.03.13 v 16:59 10b.

krásný stroj...