Yamaha XT 660 Z Tenere (2009)

Vlastník Kubajz79
Vloženo 27.4.2010
Aktualizováno 15.12.2010

Moje druhá motorka.Enduro mě prostě baví a není nic lepšího než to pustit ze silnice rovnou na polňačku.Je to holka pro všechno a nikde se neztratí.Kdykoli a kamkoli.

Tuto fešandu mám cca 1,5 měsíce,takže si na sebe zatím zvykáme.Kupoval jsem ji s najetýma 2000km a sám jsem na ní najel zatím cca 1300km.Oproti staršímu XTčku je malinko těžší,ale není to žádná tragédie.Výška téhle motorky by menším postavám mohla dělat problém,ale s mýma 188cm mě vyhovuje.Zatím ji trápím spíš na silnici a polňačkách,ale chtěl bych zkusit i náročnější terén.S origo Metzeler Tourance to ale není nic moc.Hlavně na mokru se nechytám.Jinak porovnání s jinýma motorkama moc nemám,tak jízdní vlastnosti moc hodnotit nechci.Jede to,prdí to,smrdí to a to je hlavní.
Výkon na silnici nic moc,ale už nejsem žádnej mladej střelec,takže pohoda.Sezení a řízení příjemné.Další poznatky až s najetýma kilákama.

Sezona je u konce a je čas rekapitulovat.
S motorkou jsem za sezónu najel cca 8000km.
První věc,co jsem po jarních strastech ve vlhké trávě udělal byla výměna Tourancek za něco bojeschopnějšího.Volba nakonec padla na Metzeler MCE Karoo.Pneu samy o sobě tady hodnotit nechci,ale otevřely mě možnosti začít si užívat obojživelné ježdění a zjišťování schopností motorky.
Obutím špuntů jsem sice přišel o možnost řádit na silnici jak černá ruka,což motorka se silničním obutím zvládala hravě a byla dobře čitelná bez nějakých podpásovek,ale když jsem ji protáhl nějakým tím terénem,bahnem,šotolinkama a polňačkama,tak jsem si chrochtal blahem.S motkou i přes její větší váhu není v terénu problém s obratnostía ovladatelností(pokud člověk nemá plnou bandasku).
Cestování na větší vzdálenosti se nekonalo,tak můžu posoudit akorát ježdění do 200km za den.Sice to není žádná velká vzdálenost,ale na moje nevyježděné pozadí to stačí.Nikdy jsem ale neslízal z mašiny s pocitem"už to nechci dva dny vidět".Pozice řidiče je pohodlná i na větší vzdálenosti,bez pocitu větší ůnavy.
Párkát jsme si to s manželkou střihli ve dvou a motorka je vcelku pružná i v plné palbě.Sice člověk musí při předjíždění se zátěží počítat a skopnout o kvalt dolů,ale motorka se na silnici nestratí.
Motorka neměla za celou sezónu žádnou slabou chvilku,a tak mě akorát zjara čeká druhá servisní prohlídka po 10000km bez poruchy.
Na příští sezónu bych jí chtěl dopřát Leo Vincky(když manželka a zaměstnavatel dá),ať to má trochu grády a vzhůru na další kilásky.

context
context napsal 15.03.14 v 18:03 10b.

krásna , dobře sis vybral tak ať slouží a hodně kilasku bez nehod.

Drakis
Drakis napsal 07.09.11 v 20:08

dobrá volba

mildags
mildags napsal 24.06.11 v 22:12

No BMW to sice neni ale chvalim do terenu a cestovani dobra volba.Jen jsem zvedav kdy mi ji pujcis at zjistim jastli umi litat

Mann
Mann napsal 13.06.10 v 20:52

Jéjdanánky - Tenere a Pálava. Toto spojení ve mě vyvolává pocit blaženosti Obojí je úžasné a obojí má za 10b
Přeju kopec krásných zážitků

Kubajz79